سئو سایت پزشکی: ضرورت حضور پزشکان در فضای دیجیتال

۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱

سئو سایت پزشکی برای پزشکان و فعالان درمانی بسیار اهمیت داشته و نقش مهمی در جذب افراد مراجعه کننده به آن ها دارد. در این مقال ضرورت سئوی سایت پزشکی همرا با استراتژی های آن بیان شده است.


ممکن است تصور کنید که در میان استراتژی های مختلف بازاریابی در عرصه پزشکی و سلامت، سئو سایت پزشکی اولویت پایین تری دارد. در این مقاله سعی داریم با ذکر دلایلی نشان دهیم که این تصور کاملا اشتباه است. مدیران بازاریابی اعتقاد دارند، دیر یا زود همه مدیران برای بازاریابی دیجیتال برنامه ریزی خواهند نمود چرا که دنیای دیجیتال به بخش جدایی ناپذیری از زندگی جامعه تبدیل شده است.

در واقع فرقی ندارد در کدام حوزه مشغول به فعالیت هستید، بخش بزرگی از مشتریان شما از فعالان دنیای دیجیتال هستند و برای جذاب آنان باید بازاریابی دیجیتال را در اولویت قرار دهید. از طرفی در بازاریابی دیجیتال، سئو حرف و آخر را می زند چرا که عمده کاربران خدمات و محصول مورد نیاز خود را از طریق جستجو در گوگل می یابند. سئو بهتر به این معناست که در نمایش نتایج جستجو شما در اولویت نمایش قرار می­گیرید. بنابراین اگر از فعالان عرصه سلامت و پزشکی هستید، تعداد زیادی از مخاطبان شما در دنیای دیجیتال فعال هستند و شما برای جذب آنان به بازاریابی دیجیتال و سئو سایت پزشکی نیاز دارید. فراموش نکنید اغلب رقیبان شما در تلاشند تا از راهکارهای مختلف بازاریابی دیجیتال و با بهبود سئو سایت خود، مخاطبان بیشتری را جلب کنند. بهتر است شما نیز هر چه سریع تر اقدام کنید و فرصت ها را از دست ندهید.

ضرورت برندسازی در سئو سایت پزشکی

علم بازاریابی ثابت کرده است در عرصه پزشکی برند ها بسیار اهمیت دارند و اغلب مردم به برند های معتبر و شناخته شده وفادارند. این برند می تواند، برند یک مرکز خدمات درمانی، محصولات یا حتی برند شخصی پزشکان باشند. امروزه رقابت در عرصه پزشکی بسیار پیچیده است و اغلب مردم با جستجو در میان پزشکان، مراکز درمانی، ارائه دهندگان انواع خدمات و ... گزینه مورد نیاز خود را آگاهانه انتخاب می کنند. سئو سایت پزشکی می تواند نقش بسیار بزرگی در این رقابت داشته باشد.

در صورتی که تصمیم گرفته اید خدماتی را در عرصه سلامت و پزشکی از طریق سایت ها و در فضای مجازی معرفی نمایید، سئو سایت می تواند در ارتقا جایگاه برند شما بسیار تاثیرگذار باشد. امروزه تمامی فعالان عرصه پزشکی به برند معتبر و پزشکان به برند شخصی قدرتمند برای موفقیت در عرصه فعالیت خود نیاز دارند و سئو سایت می تواند گامی بلند در شکل گیری این برند باشد. مشخصا برند سازی در محبوبیت و جلب اعتماد مخاطبان بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

سئو سایت پزشکی می تواند مورد نیاز گروه بزرگی از فعالان عرصه سلامت و پزشکی باشد. پزشکان، دندانپزشکان، مراکز درمانی و ارائه دهندگان خدمات و محصولات تخصصی همگی کسانی هستند که به سئو سایت پزشکی نیاز دارند. سایت هایی با سئو بهتر می توانند در جلب مخاطبان، بازاریابی و جذب تبلیغات موفق تر عمل نمایند. در صورتی که از این روش برای بازاریابی خود استفاده کنید می توانید در مدت زمان کوتاهی تاثیر آن را بر توسعه بازار خود ببینید، چرا که اغلب کاربران جذب شده به سایت شما در نهایت به مشتریان شما در دنیای واقعی تبدیل خواهند شد.

طراحی حرفه ای سایت نیاز اولیه سئو

اگر دوست دارید تا سایت شما در عرصه پزشکی، سئو بهینه ای داشته باشد، بهتر است گام اول را درست بردارید و سایت خود را اصولی و حرفه ای طراحی کنید. طراحی سایت حرفه ای و اصولی نقش زیادی در سئو سایت پزشکی دارد. سایت های پزشکی باید طراحی مناسبی داشته باشند تا کاربران بتوانند به راحتی از سایت استفاده نمایند. استفاده اصولی از رنگ ها، در دسترس بودن مطالب و .... همگی از نکات تاثیرگذار هستند. کاربر باید تجربه خوبی در سایت داشته باشد تا دوباره به سایت برگردد. تجربه کاربری خوب متاثر از عوامل متعددی از جمله سرعت بارگذاری سایت، آدرس ماندگار در ذهن و ... است که همگی مد نظر یک طراح حرفه ای است.

همچنین بسیار از نکات فنی در طراحی سایت می توانند در بهبود سئو سایت پزشکی موثر باشند. انتخاب هاست، سرعت سایت، امنیت سایت، کد نویسی اصولی و صحیح و ... برای داشتن سئو مناسب ضروری است.

نقش محتوا در سئو سایت پزشکی

یکی از مهم ترین ارکان بهبود سئو سایت پزشکی و البته هر نوع سایت دیگری محتواست. در سئو، محتوا پادشاه است. در خصوص سایت های پزشکی لازم است تا دقت بیشتری در تامین و تولید محتوا داشته باشید. محتوا باید کاربردی و مورد نیاز کاربران سایت باشد. در صورتی که بیماران را هدف گرفته اید، بهتر است مطالب کاربردی ارائه دهید. تلاش کنید مطالب قابل درک برای عموم باشند. مطالب بسیار تخصصی ممکن است برای بیماران غیر قابل درک بوده و آن ها را سردرگم نماید.
محتوای سایت پزشکی می تواند تشریح برخی اشتباهات رایج بیماران باشد تا سطح آگاهی مخاطب را افزایش دهد. روش های خانگی مقابله با برخی بیماری ها و مشکلات نیز می تواند محتوای مناسبی باشد و مخاطبان زیادی را جلب نماید. در تولید محتوا دغدغه های عمومی جامعه را نیز در نظر بگیرید.
ویدیو ها نیز نوعی محتوا هستند که می توانند تاثیر زیادی در سئو سایت پزشکی داشته باشند. سعی کنید ویدیو­های کوتاه آماده نموده و در اختیار کاربران خود قرار دهید. ویدیو ها بسیار بیشتر از دیگر انواع محتواها دیده می شوند.

در تولید محتوا اصول سئو، انتخاب کلمه کلیدی مناسب، استفاده از تصاویر مرتبط و با کیفیت و ... را مد نظر داشته باشید. فراموش نکنید تولید محتوا باید منظم و مستمر باشد و برای حصول نتیجه باید صبور باشید. بهبود سئو فرایندی زمانبر است.
 

تاثیر ارتباط دو طرفه با کاربران

سئو سایت پزشکی بسیار وابسته به ارتباط دو طرفه با کاربران است. در صورتی که سایت شما این امکان را برای کاربران فراهم آورد که دیدگاه ها و سوالات خود را ثبت نمایند، سئو سایت شما بهبود خواهد یافت. این ارتباط دو طرفه بازدید از سایت شما را به طور چشمگیری بهبود خواهد بخشید. گوگل به سرعت سایت های پر بازدید و محبوب میان کاربران را شناسایی و در اولویت جستجو قرار می دهد.

لینک سازی

یکی از راه های ارتقا سئو سایت لینک سازی است. در صورتی که بتوانید برای سایت خود بک لینک بگیرید، سئو سایت شما ارتقا خواهد یافت. راه های مختلفی برای ساخت لینک وجود دارد. شما می توانید با ثبت رپورتاژ آگهی یا با ثبت پست مهمان در سایت های معتبر این کار را انجام دهید. در خصوص سایت های پزشکی معمولا پست مهمان و نوشتن مطلب در سایت های معتبر و پر بازدید می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. فعالیت در شبکه های اجتماعی و دریافت سوشیال سیگنال از طریق نشر مطالب مفید می تواند تا حدود زیادی در این زمینه موثر باشد.

 

نظرات کاربران
  • نام کاربری

    آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

    • نام کاربری

      آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

نظر خود را با ما در میان بگذارید