سئو خارجی: معرفی تمام موارد سئو خارجی

۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶

سئو خارجی از مهم ترین عوامل رتبه بندی سایت است. بررسیی تمام عوامل موثر در سئو خارجی برای بهبود رتبه سایت.


کمتر صاحب کسب و کاری است که با سئو آشنا نباشد و دغدغه بهبود سئو خود را نداشته باشد. از میان انواع سئو، سئو خارجی از جمله مهم ترین روش های بهبود سئو است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. همانطور که می دانید روش های مختلفی برای بهبود سئو سایت شما وجود دارید. مجموعه اقدامات و تکنیک هایی که می توانید خارج از سایت خود برای بهبود سئو و بهینه سازی جایگاه سایتتان در جستجوی موتور گوگل انجام دهید، سئو خارجی گویند. در واقع برای بهبود سئو لازم است تا لینک به سایت شما افزایش یابد و سایت شما توسط دیگر سایت ها معرفی، تایید و تبلیغ شود. این نوع سئو را می توان محبوبیت ، اعتبار و اعتماد به سایت شما در فضای مجازی دانست. زمانی لینک به سایت شما افزایش می یابد و سئو شما بهینه سازی می شود که محتوای شما مورد پسند کاربران و دیگر سایت ها قرار گرفته و در واقع توسط آن ها تایید شود.

 

عوامل مختلف سئو خارجی

هیچ یک از متخصصان، اطلاع دقیقی از الگوریتم های رتبه دهی موتور جستجو گوگل ندارند. جالب تر این که این الگوریتم ها ثابت نبوده و به روز می شوند. اما بیشتر متخصصان اعتقاد دارند، سئو خارجی بیش از 50% عوامل موثر بر رتبه دهی در موتور جستجو گوگل را تشکیل می دهد. در واقع کیفیت محتوا و کاربر پسند بودن محتوای سایت شما از طریق لینک هایی که به محتوا و سایت شما می شود، توسط گوگل ارزیابی می شود.


لینک سازی، قلب سئو خارجی

در بیشتر مواقع لینک سازی و بک لینک را قلب سئو خارجی معرفی می نمایند. لینک سازی را به سه گروه عمده تقسیم می کنند. گروه اول، لینک هایی طبیعی هستند. مشخصا برای داشتن لینک های طبیعی باید محتوای خوب و کاربرپسند تولید کنید تا به صورت طبیعی به سایت شما لینک داده شود. بازاریابی محتوایی اصلی ترین محور این نوع لینک سازی است. به دلیل اهمیت و تاثیر این نوع لینک بسیاری از متخصصان سئو تاکید می کنند که در تولید محتوا کاربران را هدف قرار دهید نه موتور گوگل را. این نوع لینک می تواند در سئو شما بیشترین تاثیر را داشته باشد.

گروه دوم، لینک هایی هستند که به صورت دستی ساخته می شوند. این لینک ها می توانند با روش های مختلفی ایجاد شوند. در صورتی که از مشاور و متخصص سئو برای بهبود سئو سایت خودکمک گرفته باشید، نحوه ساخت بک لینک دستی به شما پیشنهاد خواهد شد. استفاده از گروه مشتریان و اینفلوئنسرها یکی از روش های ایجاد لینک برای سئو خارجی است.


خرید بک لینک

گروه سوم، مجموعه ای از لینک هایی است که ممکن است از طریق رپورتاژ آگهی، خرید لینک و ... برای سایت شما ساخته شود. برای این روش لازم است حتما از متخصص و مشاور سئو سایت خود راهنمایی های لازم را بگیرید. برخی از روش های ساخت لینک ممکن است باعث افت سئو شما شوند یا حتی شما را دچار پنالتی گوگل نمایند. برخی از اقدامات شما نیز ممکن است توسط گوگل خنثی شوند و بر سئو شما بی تاثیر باشند.
بازاریابی در شبکه های اجتماعی برای بهبود سئو خارجی

همانطور که گفته شد، در یکی از روش های سئو خارجی، شما می توانید با مجموعه ای از اقدامات لینک به سایت خود را افزایش دهید. یکی از این اقدامات بازاریابی برای سایت در شبکه های اجتماعی است. شبکه اجتماعی به دلیل کاربران پرشمار، پتانسیل بالایی برای بهبود سئو سایت شما دارند. در این روش در شبکه های اجتماعی به سایت شما اشاره شده و سایت شما به کاربران معرفی می شود و باعث ایجاد سوشیال سیگنال برای سایت شما می شود. بازاریابی در شبکه های اجتماعی نیز می تواند به روش های مختلفی انجام شود. یکی از رایج ترین روش ها، اینفلوئنسر مارکتینگ در بستر شبکه های اجتماعی است. اینفلوئنسر مارکتینگیک روش پربازده برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی است که می تواند برای بهبود سئو خارجی مورد استفاده قرار گیرد. در این روش شما از افراد تاثیرگذار برای بازاریابی و معرفی سایت خود استفاده می کنید. شما می توانید از یک متخصص و مشاور سئو بخواهید تا روش های مختلف بازاریابی در شبکه های اجتماعی را به شما معرفی نموده و بهترین روش را برای شما انتخاب نماید.
بهبود سئو خارجی و وبلاگ نویسی به صورت مهمان

یکی از روش هایی که میتواند بک لینک سایت شما را افزایش دهد و باعث بهبود سئو شما شود، وبلاگ نویسی به صورت مهمان است. وبلاگ نویسی به صورت مهمان یکی از روش های ساده، پر بازده و رایج در بهبود سئو خارجی است. وبلاگ نویسی به صورت مهمان یکی از روش های بازاریابی محتوایی است. وبلاگ مهمان معمولا تبلیغاتی نیست. شما از پلتفرم سومی برای معرفی برند خود استفاده می کنید که به دلیل محتوای مناسب و کاربردی دارای کاربران وفاداری است. برای موفقیت در استفاده از این راهکار، لازم است تا اصولی را رعایت نمایید تا نتیجه عکس نگیرید. یکی دیگر از این روش ها ساخت شبکه وبلاگی ( PBN) است که از روش های شناخته شده و تاثیر گذار در سئو است.


روش های مختلف بهبود سئو خارجی

در گام اول لازم است تا مخاطب خود را شناسایی کنید و وب سایت های مناسب را بیابید. برای مثال اگر سایت شما فروشنده لوازم آرایشی است و مخاطب شما بانوان هستند، لازم است تا سایت مورد توجه و محبوب بانوان را شناسایی کنید. ممکن است این سایت پر طرفدار، محتوای شما را به عنوان پست مهمان نپذیرد و لازم است تا با مذاکرات لازم، موافقت آنان را جلب نمایید. اما قسمت اصلی بهبود سئو شما در ادامه رقم می خورد. در این مرحله بایستی محتوایی را در این سایت قرار دهید که جذاب باشد و در میان سایر مطالب جذاب موجود، مخاطبان بیشتری را جلب کند. در صورتی که محتوای شما جذاب و مخاطب پسند باشد، حتی ممکن است باعث بهبود سئو سایت میزبان نیز بشوید.
مجموعه اقداماتی که منجر به ارتقا جایگاه برند شما می شود

مجموعه اقدامات که جایگاه برند شما را ارتقا می دهد می تواند در سئو خارجی سایت شما تاثیرگذار باشد. با بهبود جایگاه برند شما، مراجعه به سایت شما بیشتر می شود و ممکن است لینک به سایت شما نیز افزایش یابد. بنابراین تمامی اقدامات تبلیغاتی که منجر می شود افراد بیشتری با سایت شما آشنا شوند، می تواند در سئو شما تاثیرگذار باشد. بسیاری از متخصصان کمپین های 360 درجه را برای بهبود سئو به شما معرفی می کنند. به این معنا که تبلیغات و اقدامات شما همه جانبه و با انواع روش ها در دنیای واقعی و مجازی انجام می شود.


هزینه سئو خارجی

یکی از مواردی که مشاور و متخصص سئو سایت شما برای آن برنامه ریزی می کند، سئو خارجی است.سئو خارجی شما را متحمل هزینه می نماید اما یک متخصص و مشاور سئو روش هایی را بر اساس شرایط به شما پیشنهاد می نماید که به ازای کمترین هزینه، بیشترین بازده را داشته باشد.
هزینه برای بهبود این نوع سئو

در این نوع سئو نیز برای حصول نتیجه باید صبور باشید و عجله نکنید. تمامی برنامه ها و اقدامات شما باید به مرور زمان انجام شود و بک لینک ها به سایت شما با شیب ملایمی افزایش یابد. تبلیغات زیاد، رپورتاژ آگهی های متعدد، ساختن بک لینک ها به روش های غیر طبیعی و افزایش ناگهانی بک لینک هاضضمن ایجاد هزینه های زیاد برای شما، حتی می تواند به سئو شما آسیب های جدی وارد نماید. سئو خارجی از جمله روش های بهبود سئو است که لازم است حتما قبل از هر گونه اقدامی با متخصصان و مشاوران سئو مشورت نمایید.
 


 

نظرات کاربران
  • نام کاربری

    آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

    • نام کاربری

      آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

نظر خود را با ما در میان بگذارید