نکاتی برای سئو صفحه اصلی(Home page)

۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷

ممکن است نیاز داشته باشید کلمات کلیدی پر رقابت که محصول و خدمات اصلی سایت شما هستند را نیز برای صفحه اصلی سئو کنید. در این صورت باید صفحه اصلی را برای سئو این کلمات بهینه کنید. در این مطلب به راهکارهای سئو صفحه اصلی سایت می پردازیم.


مهم ترین صفحه هر سایت صفحه اصلی است. صفحه اصلی نماینده کل سایت و برند شماست و در فضای اینترنت با نام دامنه که صفحه اصلی سایت است شناخته میشوید. صفحه اصلی مانند سر در فروشگاه است جایی که کاربر برای اولین بار با آن مواجه می شود و تصمیم میگیرد که از آن فروشگاه خرید کند یا نه. در صورت قرار دادن لوگو و نام برند، به صورت خودکار صفحه اصلی شما برای سرچ کردن نام برندتان سئو می شود. اما ممکن است نیاز داشته باشید کلمات کلیدی پر رقابت که محصول و خدمات اصلی سایت شما هستند را نیز برای صفحه اصلی سئو کنید. در این صورت باید صفحه اصلی را برای سئو این کلمات بهینه کنید. در این مطلب به راهکارهای سئو صفحه اصلی سایت می پردازیم.

 

چه کلمات کلیدی را برای صفحه اصلی سئو کنیم

خیلی از افراد تصور می کنند تمام سایت صفحه اصلی است و سعی دارند هر تعداد کلمه کلیدی را که می توانند روی صفحه اصلی سئو کنند و با خریدن ریپورتاژ آگهی و انکرتکست های زیاد قصد سئو کردن صفحه اصلی برای تعداد زیادی کلمه را دارند. این روش کاملا اشتباه است. درست است که صفحه اصلی سایت از لحاظ تعداد بک لینک و اعتبار، با ارزش تر است اما این دلیل نمی شود که هر کلمه کلیدی را روی صفحه اصلی هدف گذاری کنیم. اعتبار صفحه اصلی سایت را باید در همه صفحات مهم سایت پخش کنیم. این کار با قرار دادن لینک صفحات مهم در منو انجام می شود.

برای صفحه اصلی باید کلمات کلیدی را هدف قرار دهید که محصول یا خدمات اصلی سایت شما است و شما با آن شناخته می شوید. مثلا یک فروشگاه اینترنتی که فقط موبایل می فروشد از کلماتی مانند فروشگاه موبایل و یا خرید موبایل برای صفحه اصلی خود می تواند استفاده کند. اما یک فروشگاه اینترنتی که همه نوع محصولی به فروش می رساند نیاز به قرار دادن کلمات کلیدی سئو برای صفحه اصلی خود ندارد و تمام کلملات را روی صفحات محصول و دسته بندی قرار می دهد.
تا جایی که امکان دارد کلمات کلیدی خود را روی صفحات لندینگ هدف گذاری کنید و برای صفحه اصلی یک یا دو کلمه که نشان دهنده کل کسب و کار شما است، قرار دهید.

قرار دادن تایتل و تگ h1 برای صفحه اصلی

در تگ تایتل صفحه اصلی حتما باید نام برند را بیاورید و کلمات کلیدی را در قالب جمله ایی که نشان دهنده کلیت کسب و کار شما باشد به کار ببرید. کلمات کلیدی که برای آن ها صفحه لندینگ جداگانه دارید در تایتل صفحه اصلی به کار نبرید. از کلماتی مانند صفحه اصلی، خانه و .. در تایتل صفحه اصلی خودداری کنید.
در بعضی از قالب های سایت ها جایی برای قرار دادن تگ h1 در صفحه اصلی در نظر گرفته نشده است. حتما از طراح یا برنامه نویس خود بخاهید یک مکان برای نوئشتن عبارت تگ h1 در صفحه اصلی قرار دهد. تگ h1 بهتر است در بالای صفحه باید اما اگر قالب شما این امکان را ندارد، می توانید در بخش های دیگر صفحه نیز تگ h1 را قرار دهید.
در تگ h1 کلمات کلیدی اصلی را در قالب یک جمله قرار دهید و به شکل بهینه از آن ها استفاده کنید.
 

توضیحات متا مناسب برای صفحه اصلی

نوشتن توضیحات متا صفحه اصلی با صفحات مقاله کمی متفاوت است. صفحه اصلی نمایانگر برند شماشت بنابرین باید در توضیحات متا به صورت خلاصه به اینکه کسب و کار شما در مورد چه چیزی است اشاره کنید و در همین جمله به صورت طبیعی کلمات کلیدی را نیز قرار دهید.


ساخت بک لینک برای صفحه اصلی
هر وب سایتی شامل url های زیادی است و میدانیم که تمامی url های مهم باید بک لینک داشته باشند. صفحه اصلی سایت به عنوان مهم ترین url باید دارای بیشترین تعداد بک لینک باشد. قوی بودن اعتبار صفحه اصلی از نظر بک لینک با عث قوی تر شدن سایر صفحات سایت نیز می شود. نکته مهمی که برای ساخت بک لینک برای صفحه اصلی وجود دارد این است که درصد زیادی از بک لینک های صفحه اصلی باید با انکرتکست برند، نام دامنه و url بدون انکرتکست باشند. با این کار اعتماد گوگل به شما بیشتر می شود و از طرفی نام برند شما به دفعات زیادی لینک شده است. حداقل 80 درصد از لینک های صفحه اصلی را با نام برند و دامنه لینک کنید و تا جایی که امکان دارد از انکرتکست های کلمات کلیدی کمتر استفاده کنید و آنها را برای صفحات لندینگ قرار دهید. 
 


قرار دادن متن در صفحه اصلی

معمولا برای سئو صفحه اصلی از بک لینک کمک می گیرند اما در برخی از کلمات بک لینک به تنهایی کمک کننده نیست و باید از متن سئو شده استفاده کنید. متن صفحه باید خلاصه باشد چون متن بلند در صفحه اصلی کاربر را اذیت می کند. می توانید در یک بخش از صفحه اصلی یک متن درباره خودتان بنویسید و کلمات کلیدی را در آن جای دهید.
 

نظرات کاربران
  • نام کاربری

    آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

    • نام کاربری

      آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

نظر خود را با ما در میان بگذارید