هشت روش برای جذب ترافیک فروشگاه آنلاین شما

۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳

هشت روش برای جذب ترافیک فروشگاه آنلاین شما در ادامه بیان می گردد. عوامل تاثیرگذار در افزایش ترافیک سایت را برای شما شرح خواهیم داد


برای جذب بیشترین ترافیک به سایت خود، لازم است که برخی امور را انجام دهید. همان‌طور که می دانید، بعضی امور مستلزم اقدام بلندمدت است درحالی‌که بعضی دیگر می‌توانند به‌سرعت انجام شوند.
خواه شما به‌تازگی وب‌سایت فروشگاهی خود را راه‌اندازی کرده باشید یا برای مدتی در این حوزه بوده باشید، همه می‌توانند از یک تقویت مضاعف برای افزایش ترافیک تجارت الکترونیک خود استفاده کنند و بلافاصله مشتریانی به دست آورند که محصولاتشان را بخرند.
اما هر بازدیدکننده بالقوه متفاوت است و راه‌های منحصربه‌فرد زیادی وجود دارد که شما می‌توانید به هر یک از آن‌ها دست یابید. استفاده از سئو ، شبکه های اجتماعی و کار با افراد تأثیرگذار (مثلا تبلیغات توسط افراد مشهور تاثیر شگفت انگیزی در افزایش مشتریان شما خواهد داشت)این راه‌های اثبات‌شده مطمئناً ترافیک بیشتری به فروشگاه آنلاین شما جذب می‌کنند.

۱. یک کمپین حراج بسازید
آیا شما هنگام خرید اینترنتی برای پیداکردن بهترین قیمت‌ها فوراً روی گزینه "حراج" فروشگاه موردنظر کلیک می‌کنید یا فقط ما این‌طور هستیم؟
همه یک معامله خوب را دوست دارند که دقیق، واضح و ساده است. دیگر آنکه اگر شما کمپین تخفیف‌های استثنایی ایجاد کنید بسیاری از بازدیدکنندگان به‌سوی وب‌سایت شما می‌شتابند.
چه این کمپین تنها برای زمانی در تعطیلات آینده برنامه‌ریزی شده باشد و چه بدون دلیل مشخصی، می توانید تاثیرات مثبت آن را ببینید. فقط اطمینان حاصل کنید که آنچه در موردش تصمیم می‌گیرید همان چیزی است که در وب‌سایت شما مشاهده می‌شود. می‌تواند به‌صورت یک بنر، لایت باکس یا نوار باشد که به محصولات تخفیف‌دار منتهی می‌شود. برای شروع، چند ایده کمپین را می‌توانید اجرا کنید:
- یک رقابت یا جایزه ارائه کنید:
مردم به جایزه گرفتن علاقه دارند. آنجا که کاربران در ازای عضویت در فهرست ایمیل‌های شما حمل‌ونقل رایگان یا یک کوپن برای اولین خرید دریافت می‌کنند شما می‌توانید ایجاد انگیزه کنید. این حرکت آن‌ها را برای ورود به سایت شما و سپس خرید ترغیب می‌کند.

 

- احساس فوریت ایجاد کنید:حراجی
در صورتی که تا پایان ماه هزینه ارسال رایگان دارید و یا اینکه یک حراج بزرگ خواهید داشت؛ فوریت شیوه‌ای است که یقیناً به هدایت بازدیدکنندگان به سایت شما می‌انجامد.
- هنگامی که شما یک ساعت شمارش معکوس برای یک مناسبت یا حراج موجود روی وب‌سایت خود قرار می‌دهید، کاربران ترغیب می‌شوند که مجدداً بارها و بارها با همین انتظار وارد سایت شما شوند.
- معاملات یکی بخر دوتا ببر:
اکثر ما هنگامی که می‌دانیم چیزی را رایگان می‌گیریم تمایل بیشتری به خرید داریم. حداقل برای بررسی اینکه این معامله در کل چگونه است به وب‌سایت مراجعه می‌کنیم.
- کوپنی بسازید که تنها در سایت شما قابل‌استفاده است:
چه کسی یک معامله خوب را دوست ندارد؟ کوپن‌ها یک روش مطمئن برای جذب کاربر هستند، خواه 15 درصد تخفیف باشد خواه 50 درصد.
- با ساختن کوپنی که تنها در وب‌سایت شما قابل‌استفاده است می‌توانید تضمین کنید که بازدیدکنندگان بیشتری به سایت شما خواهند آمد و خرید خود را خواهند یافت.
- بااین‌حال، ایجاد حراج تنها گام اول است. باید یک برنامه تشویقی مناسب برای پشتیبانی از این اقدام، داشته باشید. شما می توانید از طریق ایمیل و یا ارسال پیامک از طریق پنل اس ام اس روند حراج را مدیریت کنید.
- بنابراین، شما برای دریافت ترافیک بیشتر وب‌سایتتان آماده هستید؟ تلاش‌های یک کمپین خلاق را با نکات تبلیغاتی زیر ترکیب کنید و به فرمول موفقیت برسید.
۲. به‌طور جدی به فیس‌بوک بپردازد

آیا می‌دانید 75 درصد مشتریان پیش از خرید به فیس‌بوک مراجعه می‌کنند؟ همین دلیل به‌تنهایی برای فعالیت در معروف‌ترین شبکه اجتماعی امروز کافی است. بعلاوه این یک راه دیگر برای آن است که مشتریان صدای شما را بشنوند و اخبار به‌روز تجارت شما را داشته باشند. دو روش ذیل برای حداکثر استفاده از این شبکه اجتماعی به شما کمک می‌کنند:
یک صفحه فیس‌بوک بسازید:
اگر هر یک از ما بتوانیم روزگار دفترچه تلفن‌ها را به خاطر آوریم، آنگاه فیس‌بوک مانند صفحات زرد مربوط به تجارت است.
بسیاری از مردم صفحه فیس‌بوک شما را برای اطلاعاتی مانند پیوند سایت، شماره تلفن و پشتیبانی مشتریان جستجو می‌کنند. فیس‌بوک همچنین محل خوبی برای انتشار و تبلیغ هر محتوایی است که به وب‌سایت شما پیوند دارد، مانند کمپین حراج (همان‌طور که در بالا گفته شد)، یک پست وبلاگی (موجب پیوند مستقیم به سایت شما)، یا یک بخش جدید در دسترس در فروشگاه شما.
تبلیغات فیس‌بوکی را فعال کنید:
یک مکان عالی دیگر برای دستیابی به مخاطب هدف شما در این برنامه، تبلیغات پرداخت برای هر کلیک است. A K A . تبلیغات فیس‌بوک. اینجا شما می‌توانید بودجه‌ای برای انتخاب خود تنظیم کنید و سپس آن را پرداخت کرده و تبلیغات را فعال کنید.
تفاوت میان تبلیغات تشویقی و انتشار ساده در صفحه فیس‌بوک شما، دسترسی داشتن به مخاطبان هدف بیشتر است. فایده فیس‌بوک آن است که به شما اجازه می‌دهد نسبت به سایر برنامه‌های مبتنی بر نگه‌داشتن مقدار زیادی داده، مشخص‌تر هدف‌گذاری کنید. بنابراین ازآنجایی‌که این مشتریان بالقوه به دنبال چرخیدن با فراغت خاطر در فیس‌بوک هستند، برای آن‌ها محلی عالی برای شروع ناخودآگاه خرید است.
۳. بیشترین استفاده را از اینستاگرام ببرید
بیش از هر چیز، اگر شما یک حساب کاربری اینستاگرام ندارید، الان زمان ساختن آن است. اینستاگرام به‌سرعت در حال رشد است و در مسیر پیشی گرفتن از فیس‌بوک به‌عنوان رتبه اول شبکه‌های اجتماعی است. به‌علاوه، چندین راه برای پیوند حساب اینستاگرام شما با وب‌سایتتان وجود دارد (و بالعکس):


- بیوگرافی اینستاگرام:
هنگامی که شما عضو اینستاگرام می‌شوید، نخستین چیزی که باید بسازید یک بیوگرافی ارتقا یافته برای خودتان است، شامل همه‌چیز از محتوای طنزآلود تا پیوندی به فروشگاه آنلاین شما - درواقع، مشتریان انتظار دارند آن پیوند را اینجا بیایند.
- استوری های اینستاگرام:
احتمالاً معروف‌ترین ابزار اینستاگرام است که شما باید از آن بهره ببرید. این موضوع علی‌الخصوص در مورد صاحب یک تجارت صادق است، زیرا یک‌سوم پربازدید‌ترین استوری ها مربوط به تجارت هستند.
- بهترین بخش آن است که شما می‌توانید اینجا CTA ها را برای جذب مشتریان بالقوه به وب‌سایتتان استفاده کنید. شما می‌توانید با محتوای جذاب و مرتبط ساخته شده برای برند خود از فیلم‌ها تا عکس‌ها ، هشتگ ها و غیر از آن مشتریان را جذب کنید.
- سپس، با یک CTA به فروشگاه آنلاین تان مانند « از اینجا بخرید» یا «پیوند در بیو« به نتیجه برسید. و حساب‌های کاربری تجاری با بیش از ۱۰۰۰۰ دنبال کننده (follower) یا حساب‌های کاربری تایید شده می‌توانند پیوندی به CTA خود اضافه کنند و از ابزار «بالا کشیدن» استفاده کنند.
- یک آیکون اینستاگرام به وب‌سایتتان اضافه کنید:
کاربران می‌توانند محصولات شما را از پست‌های اینستاگرام تان روی وب‌سایت خریداری کنند. و همان هنگامی که شما عکس‌هایتان را روی اینستاگرام پست کرده‌اید نیمی از کار انجام‌شده است.
۴. بر مرکز تلاش‌های بازاریابی خود متمرکز شوید: بهسازی موتور جستجو (سئو)
مخاطب بالقوه شما هم‌اکنون به‌سرعت در گوگل برای محصولاتی مشابه محصولات شما جستجو می‌کند، حالا فقط لازم است شما برای اینکه یکی از اولین فروشگاه‌های آنلاینی باشید که آن‌ها در نتایج جستجوی‌شان می‌بینند راهی بیابید.
بهسازی موتور جستجو (سئو) فرآیندی است که تعداد بازدیدکنندگانی که از خلال تلاششان منجر به سایت شما در بالای فهرست نتایج جستجوی خاصی به وب‌سایت شما می‌رسند را به حداکثر می‌رساند.
برای تضمین اینکه برنامه سئو شما هوشمند است، شروع به دانستن برخی از اصطلاحات سئو کنید مانند کلمات کلیدی. آن‌ها عبارات کوتاه یا کلمات منحصربه‌فردی هستند که یافتن فروشگاه آنلاین شما از طریق موتورهای جستجو را ممکن می‌کنند. برخی از آن‌ها از بقیه رایج‌تر هستند، بنابراین مستلزم کاوش برای یافتن مناسب‌ترین واژه هستید. سپس هنگامی که شما این عبارات کوتاه را به‌عنوان‌ها، تعاریف و سرفصل‌های سئو خود اضافه می‌کنید، پیوندی مانند صفحات وب‌سایت شما، بین کلمات کلیدی شما و بازدیدکنندگان ایجاد می‌شود. اینجا چند نمونه برای اینکه چگونه روش‌های سئو را در فروشگاه اینترنتی‌مان اعمال کنیم وجود دارد.
به خاطر داشته باشید هنگامی که تلاش‌های سئو به‌درستی انجام می‌شوند، قرارگرفتن در نتایج صفحه اول می‌تواند زمان ببرد بنابراین باید صبور باشید.

5. یک ایمیل برای تعداد افراد زیادی ارسال کنید.
بیش از 80 درصد از حرفه‌ای‌ها ادعا می‌کنند بازاریابی ایمیلی بیش از هر شیوه بازاریابی دیگری مشتریان را جذب کرده و نگه می دارد. به‌عنوان یکی از مفیدترین و موفق‌ترین راه‌ها برای هدایت مشتریان به فروشگاه آنلاین شما، ارزش تلاش را دارد. اگر رغبتی به شروع آن ندارید چطور است به این واقعیت فکر کنید که این کار کاملاً رایگان است؟
به‌منظور اطمینان از اینکه ایمیل‌های شما ارزش و تحسین هر بازدیدکننده بالقوه صندوق ایمیل برمی‌انگیزد ( بجای عمل به‌عنوان یک ایمیل اسپم) شما نیاز دارید که چند گام ضروری برای آماده‌سازی اتخاذ کنید: آیا شما یک حراج یا اشتراک خط تولید جدیدتان را در دست دارید؟ پس یک برنامه برای ایجاد دقیق‌ترین ایمیل‌ها انتخاب کنید، مانند آنچه که به ‌سادگی قابل‌استفاده است و به شما اجازه می‌دهد قالب‌هایتان را شخصی‌سازی کنید، به‌آسانی مخاطب‌ها را هماهنگ کنید و وضعیت‌هایتان را دنبال کنید.


در نهایت آخرین گام نوشتن هر چیزی از خطوط موضوع شما برای CTA و محتوای تصویری درون آن، به چند TLC نیاز است. در اینجا به تفکیک ذکر می‌شود:

- خطوط عنوان:
دروازه هدایت ترافیک به وب ‌سایت شما و به‌طورکلی موفقیت برنامه بازاریابی ایمیلی شما با خطوط عنوان شما شروع می‌شود. توصیه می‌شود که شیوه زیر را دنبال کنید: (شماره یا سؤال + صفت + کلمات کلیدی + وعده). برای مثال: "5 وسیله جانبی پیاده‌روی با بیشترین مقاومت که عاشق آن خواهید شد."
- دعوت به عمل (CTAs):
تمام دلیلی که شما به خاطر آن ایمیل می‌نویسید این است که مشتریان بالقوه به وب‌سایت شما بیایند. ازاین‌رو شما نه‌ تنها باید هر عکس به قطعه متن مهمی که در وب‌سایتتان هست را پیوند بدهید، بلکه باید شامل یک دعوت به عمل روشن و مستقیم باشد که خوانندگان را به ترک این ایمیل و رفتن به‌جایی که شما می‌خواهید یعنی سایتتان ترغیب کند.اینجا چند نکته مفید برای افزایش CTA شما وجود دارد.
- محتوای نوشته شده:
تمام محتوای نوشته شده در ایمیل شما باید در راستای جذب بازدیدکنندگان برای کلیک روی CTA شما باشد. برای رسیدن به این هدف باید از واژه‌هایی استفاده کنید که گیرا، فریبنده یا محرک احساسات واقعی باشند.
علاوه بر این، مشترکین قصد ندارند زمانی بیش از دو ثانیه صرف خواندن ایمیل شما کنند، بنابراین این بخش را کوتاه و شیرین نگاه‌دارید.
- تصاویر:
به‌عنوان یک فروشگاه اینترنتی، مردم می‌خواهند آنچه را که به آن‌ها می‌فروشید، ببینند. ایمیل شما در مورد محصولاتتان باید در بردارنده تصاویر باشد. و اگر شما یک محصول جدید ارائه می‌کنید، یک تصویر، روشی عالی برای تاباندن نور بر آن است.
۶. دنیای وبلاگ‌ها را مرور کنید
- یک خودکار و کاغذ بردارید و شروع به نوشتن کنید - البته صحبت کردن دیجیتالی. احتمالاً تعجب می‌کنید که یک وبلاگ چگونه با فروشگاه اینترنتی شما ارتباط می‌یابد؟ درواقع، چه شما وبلاگ شخصی خود را شروع کنید و چه به‌عنوان مهمان وبلاگ نویسی کنید، محتوای نوشته شده یک راه مطمئن برای جذب ترافیک و انتشار خود به‌عنوان یک حرفه‌ای در صنعت خود است.
- اما این تنها راه نیست. ما می‌توانیم به تفکیک بیان کنیم که چرا هر یک ازاین‌روش‌های وبلاگ نویسی می‌توانند منفعت زیادی برای ترافیک وب‌سایت شما داشته باشند.


یک وبلاگ را شروع کنید:
پوشیده نیست که وبلاگ نویسی اگر به‌درستی انجام شود برای سئو عالی است. هر چه محتوای بیشتری تولید کنید پیوندهای بیشتری به فروشگاه اینترنتی شما هدایت می‌شود.
هم گوگل و هم مشتریان بالقوه به این فعالیت جذب می‌شوند. وبلاگ نویسی همچنین راهی است برای اینکه به مشتریان دلیلی برای برگشتن به وب‌سایت شما برای چیزهای بیشتر بدهد، فارغ از هنگامی که آن‌ها در جستجوی چیز دیگری از فروشگاه شما هستند. شما می‌توانید از وبلاگ خود برای نشان دادن برند خود و تبلیغ محصولاتتان استفاده کنید. برای این کار شما می‌توانید در مورد هر چیزی که به تجارتتان مربوط است بنویسید. برای مثال، بیایید بگوییم شما ادوات پیاده‌روی می‌فروشید، شما می‌توانید در مورد «بهترین مسیرهای پیاده‌روی در تهران» یا «۱۰ مورد از ضروریات پیاده‌روی که برای ماجراجویی بعدی خود به آن نیاز دارید» وبلاگ نویسی کنید. همان‌طور که در راهنمای قطعی برای وبلاگ نویسی می‌بینید شروع کردن کاملاً ساده است.
وبلاگ مهمان:
ارائه پست‌های مهمان یک راه عالی برای دستیابی به مخاطبان بیشتر نسبت به آنچه که اخیراً از طریق وب‌سایت‌های معروف و صنایع جدید از آن بهره برده‌اید است.
این مفهوم فرآیند نوشتن پست‌های وبلاگی و ارائه آن‌ها به انتشاردهندگان خارجی به امید آنکه آنجا منتشر خواهند شد؛ است.
ما پیشنهاد می‌کنیم که تحقیقات خاصی در مورد صنعت خود با جستجو در انتشاراتی که مخاطبانی مشابه شما دارند انجام دهید. سپس صفحه‌ای گسترده بسازید که تمام شرکت‌ها و مخاطبان شما برای شروع به آن اشاره می‌کنند.
اگرچه این یک فرآیند به‌موقع است، انجام آن اغلب به عمومیت قالب پیوندهای پشتیبان منجر می‌شود (پیوندهایی که به فروشگاه اینترنتی شما ارجاع می‌دهد) یا یک شانس برای قرار دادن یک بیوگرافی مختصر در پایان پست شما می‌دهد که در آن در مورد شما و تجارتتان صحبت می‌شود.


۷. اینفلونسرها را استخدام کنید
پا فرا نهادن از شبکه خود به شبکه دیگری راه بسیار خوبی برای دست یافتن به ترافیک سایت شما از طریق گسترش دسترسی به تمام مخاطبان جدید است.
مانند وبلاگ نویسی مهمان، کار کردن با اینفلوئنسرهای رسانه‌های جمعی یک روش بازاریابی توسعه یافته است که این کار را برای دسترسی شما انجام می‌دهد. اینفلوئنسرها آن‌هایی هستند که اعتبار بالایی در صنعت خود به‌عنوان ترند ساز دارند، همراه با کاربران دنبال کننده متعدد (عموماً در فیس‌بوک، اینستاگرام یا یوتیوب).
مشتریان مایل هستند که به‌صورت جدی مشاوره بگیرند - به‌خصوص هنگامی که مربوط به تجربیات فروش آن‌ها است- زیرا معمولاً صادقانه، مرتبط و بی‌غرض است.
در واقع، ۷۰ درصد از هزاران نفر تایید محصولات از سوی همکارانشان را نسبت به افراد سرشناس ترجیح می‌دهند.
بنابراین، چگونه شروع می‌کنید؟ با بررسی برنامه‌های اجتماعی خود و جستجو برای حساب‌های کاربری معروف مرتبط به صنعت شما شروع کنید. یک نکته برای اینستاگرام استفاده از websta است. یک وب اینستاگرامی با ابزارهای پیشرفته و نوشتن کلمات کلیدی مرتبط با تجارت شما.
پس از آنکه یک فهرست ساختید، شما می‌خواهید گفتگو با آن‌ها را آغاز کنید، به آن‌ها اجازه دهید بدانند که چرا محصولات شما برایشان مفید و ارزنده است، به همان نحو که چگونه هر دوی شما می‌توانید در مورد نحوه کار با یکدیگر مذاکره کنید.
راه رایج برای واداشتن آن‌ها به صحبت در مورد برند شما ارسال نمونه‌های محصول برای آن‌ها است. همچنین ممکن است برای خودکار کردن فرآیند یک برنامه وابسته بسازید، که به شما اجازه می‌دهد با تعداد زیادی از افراد مشهور در کارآمدترین روش‌ها کار کنید. این تلاش‌ها معمولاً به بحث کردن آن‌ها در مورد محصول شما در استوری اینستاگرامشان یا تگ کردن شما در یک پست منجر می‌شوند. هر دو آن‌ها راهی عالی برای جذب ترافیک به فروشگاه آنلاین شما هستند.


۸. در معروف‌ترین موتور جستجو تبلیغ کنید

 


مانند هدف شما با سئو، همچنین می‌خواهید به مخاطبان بالقوه فروش برای محصولات مشابه شما در گوگل از طریق روشی شناخته شده به‌عنوان بازاریابی موتور جستجو دستیابی پیدا کنید. اگرچه بسیاری از مقیاس‌های سئو می‌توانند رایگان باشند. تبلیغات PPC(پرداخت برای هر کلیک) برای شما اندکی هزینه خواهند داشت بااین‌حال میزان آن کاملاً به شما بستگی دارد.
این روش تبلیغات می‌تواند از طریق تبلیغات گوگل انجام شود. یک برنامه تبلیغاتی آنلاین که در آن کاربران برای به اشتراک گذاشتن محتوایشان در یک سطح عمده از بازدیدکنندگان سایت بالقوه در شبکه تبلیغات گوگل هزینه می‌پردازند. ( و منظور از عمده بیش از 90 درصد کاربران اینترنت در جهان است)
این تنها در مورد توانایی دسترسی تقریباً همه افراد آنلاین نیست، بلکه درواقع شما می‌توانید هر طور که بخواهید ضابطه خاصی را هدف‌گذاری کنید. (مکان، مردم‌نگاری، کلمات کلیدی و غیره)
 

نظرات کاربران
  • نام کاربری

    آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

    • نام کاربری

      آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

نظر خود را با ما در میان بگذارید