بهبود رتبه الکسا

۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳

بهبود رتبه الکسا به عوامل زیادی از جمله سرعت سایت، بک لینک ها، ترافیک ورودی سایت، نرخ پرش، میزان زمانی که کاربران در سایت شما هستند و غیره. این موارد را به تفصیل توضیح داده ایم.


بهبود رتبه الکسا بسیاری از وب مستر ها را درگیر خود نموده است. رتبه الکسا خوب برای وب سایت های ایرانی به عنوان یک مزیت رقابتی می باشد. در ادامه در رابطه با بهبود رتبه الکسا توسط روش های اصولی صحبت خواهیم کرد. بنابراین اگر بهبود رتبه الکسا برای شما اهمیت دارد؛ با ما همراه باشید.

معیارهای رتبه بندی الکسا
یکی از معیارهای رتبه دهی الکسا، میزان ترافیک روزانه سایت می باشد. علاوه بر ترافیک سایت، تعداد صفحاتی که بازدید کنندگان از آنها دیدن می کنند نیز مهم است. عامل دیگری که به گفته الکسا در رتبه بندی اهمیت دارد استفاده از تولبار الکسا است. الکسا این نکته را در رابطه با رتبه سایت ها مطرح نموده است که فقط ترافیک کاربرانی را که از الکسا تولبار استفاده می کنند را حساب می کنند.
یکی از معایب رتبه بندی در الکسا همین مورد الکسا تولبار می باشد. بسیاری از کاربران از این موضوع اطلاع ندارند. ممکن است سایتی هزارن بازدید کننده در روز داشته باشد اما هیچ کدام از این کاربران از الکسا تولبار استفاده نکنند. در واقع الکسا سایت ها را به طور دقیق و با توجه به ترافیک روزانه آنها رتبه بندی نمی کند.
یکی دیگر از ایرادات الکسا این است که ورودی کاربران از طریق تلفن همراه را در رتبه بندی لحاظ نمی کند. به دلیل اینکه معیار رنک دهی آن الکسا تولبار است و این افزونه بر روی تلفن همراه نصب نمی شود.


ترافیک ارگانیک

بررسی های انجام شده نشان می دهد که ترافیک ارگانیک در بهبود رتبه الکسا بسیار تاثیرگذار می باشد. سایت هایی که ترافیک بالایی از گوگل دارند نسبت به سایت هایی که به طور مستقیم ترافیک دریافت می کنند (Referral) از رتبه الکسا بهتری برخوردار خواهند شد.
محتوایی که کپی نباشد و اصول سئو در آن رعایت شده باشد؛ راهی است بالا رفتن تعداد ورودی ها از گوگل و در نتیجه افزایش رتبه الکسا.
محتوا سایت
محتوا خوب علاوه بر اینکه باعث می شود ترافیک بالایی از گوگل دریافت کنید؛ اگر به صورت ارگانیک و با محوریت مخاطبان نوشته شود موجب می شود که کاربران زمان بیشتری در سایت شما بمانند و صفحات دیگری از سایت شما را نیز مطالعه نمایند.
بنابراین محتوا خوب تولید کرده و از کپی کردن جدا خودداری کنید. دقت داشته باشید که محتوا شما بیش از 400 کلمه داشته باشد و همچنین از عکس استفاده نمایید. (گذاشتن ویدئو نیز پیشنهاد می شود)
ما در مقاله " 3 راه جذب مخاطب از طریق محتوا " نکاتی را در رابطه با محتوا سایت توضیح دادیم.


میزان بک لینک ها

بک لینک در رتبه الکسا تاثیر زیادی دارد. سایت هایی که بک لینک کمی دارند حتی با ترافیک بالا، رتبه الکسا خوبی ندارند. اما سایت هایی که بک لینک های با کیفیت و بیشتری دارند؛ با وجود ترافیک پایین دارای رتبه الکسا خوبی هستند. لینک های داخلی نیز اهمیت بالایی دارند. قرار دادن لینک در صفحات علاوه بر اینکه اعتبار صفحه را بالاتر می برد؛ باعث می شود که کاربر زمان بیشتری در سایت شما حضور داشته باشد و از دیگر صفحات سایت شما بازدید نماید.
پیشنهاد می کنم مقاله " نکات مهم در رابطه با خرید بک لینک " را در این رابطه مطالعه فرمایید.
زمان ماندگاری کاربران در سایت
زمان ماندن کاربران در سایت بر روی رتبه الکسا بسیار تاثیرگذار و مهم می باشد. برخی از وب مسترها تنها به این فکر هستند که ترافیک سایت خود را افزایش دهند. اما به ماندگاری مخاطبان در سایت توجهی نمی کنند.
باید از روش هایی جهت بیشتر نگهداشتن کاربر درون سایت استفاده نمود. یکی از این روش ها استفاده از محتوا تاثیر گذار و هدفمند می باشد.


نرخ پرش کاربران از سایت (بانس ریت)


زمانی که کاربر وارد سایت شما شد این مساله اهمیت بالایی دارد که از دیگر صفحات سایت شما نیز دیدن نماید. بانس ریت پایین، می تواند در بهبود رتبه الکسا تاثیرگذار باشد. در واقع بانس ریت، میزان ماندگاری کاربران در سایت و تعداد صفحات دیده شده توسط کاربران می تواند در رتبه دهی الکسا به سایت ها بسیار مهم است.
می توانید مقاله " معرفی Bounce Rate در SEO " را در این رابطه مطالعه نمایید.
افزایش سرعت سایت
سرعت سایت بر روی رتبه الکسا تاثیرگذار می باشد. علاوه بر آن سرعت لود بالا سبب افزایش رنک گوگل نیز می گردد. همچنین نرخ پرش کاهش خواهد داشت.

نظرات کاربران
  • نام کاربری

    آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

    • نام کاربری

      آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

نظر خود را با ما در میان بگذارید