اصول سئو در سال 2019

۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶

در انجام فعالیت های مربوط به سئو همواره باید توجه شود به اینکه الگوریتم های سئو در حال به روز رسانی می باشد. بنابراین به منظور دستیابی به نتایج مطلوب باید مطالعات زیادی در این زمینه داشته باشیم.


هر کسی که تا کنون به مدت بیشتر از چند ماه تجربه مشارکت در سئو سایت را داشته است، به وضوح می داند که با دنیایی در ارتباط است که به سرعت در حال تغییر است. نه تنها با الگوریتم هایی سر و کار دارد که هر روز در حال تغییر هستند؛ بلکه با تغییرات در طراحی و ترتیب صفحات نمایش داده شده در نتیجه سرچ گوگل و اغلب با تغییرات بزرگ در استفاده از ابزارها نیز مواجه است.
شما خوشبختانه با اصول سئو جدید در سال 2018 به خوبی همراه شده اید، اما SEO در سال 2019 و پس از آن، با آنچه که امروزه گوگل برای شما بهینه سازی می کند بسیار متفاوت است.

 

الگوریتم های سئو سال 2019

اگر تنها یک چیز ثابت در SEO وجود داشته باشد، آن تغییر است.

گوگل الگوریتم های خود را به صورت همیشگی و تقریبا هر روزه به روزرسانی می ¬کند که این به روزرسانی از طریق یادگیری ماشین انجام می ¬شوند و همین امر تغییر موانع را شتاب بخشیده و میزان تست کردن تقریبا به نزدیک صفر کاهش پیدا می کند. بدون شک، تمرکز تغییر الگوریتمی، برآورنده اهداف کاربر خواهند بود.
اما این برای ما به چه معناست؟
سیگنال های اولیه از آنچه که ما به طور سنتی به عنوان کلمات کلیدی در تگ عنوان، لینک ها، طول عنوان و غیره مهم تلقی می کنیم، کم کم تغییر می یابند. این به این معنی نیست که این سیگنال ها مهم نخواهند بود بلکه از میزان اهمیت آنها کاسته خواهد شد. حیطه هایی که لازم است برای آماده شدن برای فصل تعطیلات 2019 بر روی آنها تمرکز کنید عبارتند از:
زمان بعد از کلیک و عملیات بعدی
زمانی که یک کاربر در پیج شما سپری می کند، چه 5 ثانیه باشد و چه یک روز، در برآوردن اهداف شما بی تاثیر است. آنچه که مهم است این است که آیا عملیات بعدی که آنها در گوگل انجام می دهند، هدف آنها را تامین می کند یا نه.
اگر آنها ظرف مدت 5 ثانیه به گوگل برگردند و بر روی نتایج بعدی کلیک کنند، احتمالا راضی نخواهند بود و به هدف خود نخواهند رسید، اما اگر برگردند و پرسش خود را تغییر دهند، احتمالا آنچه را که در جستجوی آن بوده اند خواهند یافت یا درمی یابند که پرسش آنها درست نبوده است.
آنچه که اتفاق می افتد این است که پس از کلیک (بر طبق گوگل) در حال حاضر یک سیگنال برای یک سایت نیست اما در تعیین کیفیت نتیجه کلی جستجو تاثیرگزار است.
افزایش استفاده از یادگیری ماشین در الگوریتم و توانایی آن برای ایجاد سیگنال های مربوطه، باعث ایجاد احساس اطمینان در این راستا می شود.
اعتقاد ندارم که در حال حاضر الگوریتم های جستجوی بسیاری وجود دارند که می توانند سیگنال های خود را تعریف و وزن کنند، اما این روال تغییر می یابد و استفاده از اطلاعات پس از کلیک مفید خواهد بود.
در حقیقت، اگر من یک الگوریتم یادگیری ماشین بودم، اگر درگیر این گروه از ماتریس های احتمالی می شدم بسیار ناخشنود می شدم درحالیکه من می بایست برای ایجاد بهترین نتایج جستجود به کار گرفته شوم.

 

آنچه که شما می توانید در این مورد انجام دهید این است که باید بتوانید هدف کاربر را به دقت پیش بینی کنید، برای رسیدن به این هدف موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

- عبارت هایی را مرور کنید که افراد را به سمت پیج های اصلی در سایت شما هدایت کنند.
- بر اساس انواع مختلفی از عبارات آنچه را که کاربر در پیچ شما به دنبال آن است را در نظر بگیرید.
- برای تعیین اینکه آیا سیگنال ها با هم مطابقت دارند یا نه، به تجزیه و تحلیل های خود دقت کنید.


به عنوان مثال، ما در سایتمان پیچی داریم که هر ماهه در آن کدهای تبلیغاتی تبلیغات گوگل را منتشر می کنیم. پرسش هایی که ترافیک را به سمت یک پیج هدایت می کنند عبارتند از:

- در بسیاری از پیج های دیگر در سایت ما یک نرخ پرش معادل 85/80% هستند و به طور متوسط 31/1 پیج در هر دوره، یک سیگنال وحشتناک است.
- اما در این پیج، فرض می شود که افراد می آیند، یک کد را کپی می کنند و یا می بینند که این کد به کارشان نمی آیند و در نتیجه پیج را ترک می کنند.
- سیگنال های این پیج دقیقا همان سیگنال هایی هستند که باید وجود داشته باشند.

 

هنگامی که رتبه بندی های ما در منطقه دارای کمی نوسان باشند، این روال ثابت نگه داشته می شود و همانطور که اصطلاحات بیشتری را به چنگ می آوریم، ترافیک در طول زمان بهبود می یابد. در حقیقت، اگر من تعداد زیادی از پیج ها را در هر دوره برای یک اصطلاح مشاهده کردم، لازم است در نظر بگیرم چه چیزی را اشتباه انجام داده ام یا چه اقدامات غیرمنتظره ای در آینده توسط سایر افراد انجام خواهند شد. اساسا، آنچه من در نظر دارم این است که آیا تجزیه و تحلیل من مطابق آنچه که من از برآورده شدن هدف کاربر انتظار دارم، است یا نه. این به من اجازه می دهد که بتوانم عمل احتمالی بعدی کاربران را ارزیابی کنم.
در مورد فوق، چنانچه این اصطلاح جزء اصطلاحاتی نیست که ما کدهای خود را به آن داده باشیم یا برای استفاده از آن به سراغ تبلیغات گوگل نرفته باشیم، آنها احتمالا این اصطلاحِ خود را به منطقه خود اضافه خواهند کرد.
احتمال اینکه محتوا هدف کاربر را تامین کند
سیگنال های پس از کلیک کردن به شما این امکان را می دهند که دریابید رتبه بندی محتوا در حال حاضر چگونه عمل می کند – اما در مورد آنچه که رتبه بندی نمی شود یا در حال توسعه است، اوضاع به چه شکل است؟
هدف گوگل برآوردن هدف کاربر است و به همین دلیل به دنبال ماکزیمم سازی این احتمال است که بخش کوچکی از محتوا این هدف را برآورده سازد.
با استفاده از اصطلاحی همانند «خریدن ویجت آبی» رسیدن به هدف نسبتا سرراست. با استفاده از چنین اصطلاحی محقق به وضوح می داند که به دنبال خرید چه چیزی است. بنابراین هدف فراهم آوردن همه اطلاعاتی است که کاربران برای تصمیم گیری در مورد خرید یک چیز از شما بدان نیازمند هستند.

 

هنگامی که شما برای رتبه بندی چیزی برای اصطلاح «ویجت های آبی » تلاش می کنید، این موضوع پیچیده -تر می شود.
ممکن است فرد جستجوگر بخواهد در مورد تاریخ صنعت تولید ویجت آبی بیشتر بداند، یا ممکن است بخواهد بداند چرا ویجت های آبی همواره به عنوان یک نمونه در چرخه های SEO به کار می روند.
کاربرهای متفاوت ممکن است فرمت های محتوایی متفاوتی را بخواهند و یا اینکه مایل باشند انواع متفاوتی از خریدها و متغیرهای بیشتری را در یک پیج داشته باشند.

هدف، تخریب تجربه کاربر از طریق تلاش برای برآوردن همه اهداف احتمالی برای همه انواع کاربران احتمالی نیست، بلکه سعی کنید به جای مقابله با حریفان خود به دنبال برآوردن اهداف احتمالی گروه بزرگتری از محققین باشید.
چنانچه شما بخواهید سایت خود را آماده سازی کنید و استراتژی محتوایی خود را توسعه دهید، به دنبال این هستید که نه تنها احتمال رضایت مشتریان خود را به حداکثر برسانید بلکه سایر جستجوگرانی که از این اصطلاحات استفاده می کنند نیز راضی خواهند بود.
اعتبار و وابستگی
چنانچه فکر می کنید که لینک ها مهم هستند، شما در حال آماده شدن برای ورود به مرحله جدیدی هستید. همانطور که در این مقاله بر روی یادگیری ماشین در جستجو بحث نمودیم، موجودی ها آینده جستجو هستند.(هر چیزی را که می توانید در مورد آن فکر کنید یک موجودی است. )

موجودی ها روزی جایگزین لینک ها خواهند شد (هرچند لینک ها به تعریف و تقویت روابط بین آنها کمک خواهند کرد). آنچه که من در اینجا از آن با عنوان اعتبار یاد می کنم، می تواند تحت عنوان مقاومت نیز به آن اشاره شود. با استفاده از موجودی ها، ما از ایده رتبه بندی صفحه که باعث ایجاد وزن می شود دور می شویم و به جای آن ارتباط به همراه اعتبار را مد نظر قرار می دهیم.
هر چه تعداد مراجعی که یک موجودی را به موجودی دیگری پیوند می دهند بیشتر باشد


(همانند ارتباط دادن "یک نام" به یک "موضوع") و هر چه این مراجع قوی تر باشند،
احتمال آنکه "آن نام" با "موضوع" شناخته شود، بیشتر خواهد بود.
فاکتورهای ارتباط بسیار پیچیده هستند و شامل رابطه پیج، محتوا و موجودی هایی است که با هم مرتبط می -شوند. بنابراین ممکن است بخواهید برخی لینک ها را ایجاد کنید اما بیش از آن، لازم است در نظر بگیرید که چگونگی ارتباط شما با موجودی به چه صورتی است. یعنی این ارتباط ممکن است سایت شما برای موجودی باشد، ممکن است یک پیشنهاد اصلی به شما باشد، یا ممکن است هر چیز دیگری باشد.

اغلب این موارد شامل مطالب ذکر شده در مورد محتویات مربوطه، لینک هایی از سایت های مربوطه و حتی ارتباط با سایر نویسندگان و اشخاص مرتبط می باشد.
این ممکن است خیلی شبیه به ایجاد لینک باشد، اما استراتژی ها تنظیم شده و به صورت کاملا جدید یا به دلایلی کاملا متفاوت تدوین خواهند شد.

اگر موجودی «لورِن بیکر » پستی را بر روی یک موجودی که «وبسایتbeanstalk’s » است نوشته باشد، در این صورت من قویا به بهینه سازی الگوریتم ها برای فصل تعطیلات 2019 شک خواهم داشت، در صورتیکه بتوانم تایید کنم که این قطعه حقیقا توسط «همین لورن بیکر» نوشته شده است، در این صورت محتوا در مقایسه با حالتی که همین قطعه به عنوان موجودی نوشته شود، در سطح بالاتری رتبه بندی می شود، در حقیقت منظور این است که او در این قطعات به شکلی قوی با اصطلاحاتی که رتبه بندی می شوند، مرتبط است.

علاوه بر این، شما می خواهید یک موجودی که شرکت شماست با موجودی های مرتبط به عنوان روش های تعطیلات متصل شود.
اگر شما ویجت های آبی را می فروشید، شما می خواهید با استفاده های متعدد آن، تاریخچه و غیره آن مرتبط باشید. در این مورد، موجودی لازم نیست که «شما» باشید بلکه این موجودی می تواند «شرکت شما» باشد.
هر یک از کارکنان ممکن است در یک زمینه مرتبط با ویجت های آبی متخصص باشد و همه کارکنان با شرکت شما مرتبط هستند، در نتیجه کل ویجت ها را به شرکت شما انتقال خواهند داد. اما، چنانچه فردی در مورد موضوع دیگری بنویسد، این ارتباط انتقال یافته احتمالا چندان قوی نبوده است.

 

بنابراین به فکر راه های خلاقانه ای باشید تا به موجودی های صحیح و مرتبط دست یابید. موجودی های دیگری را به زمین بازی خود دعوت کنید و سعی کنید تا از سوی آنها نیز دعوت شوید.
این فقط در مورد لینک نیست، این در مورد موضوعاتی است که شما با آنها مرتبط هستید و اینکه این ارتباط تا چه میزانی قوی است.
اگر شما در سفر باشید، می توانید مطمئن باشید که گوگل در مورد اینکه نتایج چگونه نمایش داده خواهند شد و کاربران چگونه جستجوی خود را انجام خواهند داد، کاملا تغییر خواهد کرد.

برای همه صاحبان وبسایت ها این بسیار مهم است که تغییرات ایجاد شده در طرح ها را به دقت مورد توجه قرار دهند تا بتوانند دریابند که چگونه می توانند بر شما تاثیر بگذارند و یا اینکه چگونه از این تغییرات استفاده مثبت به عمل آورند.
در ابتدای همه این موارد، حتی اگر شما در تبلیغات گوگل یا تبلیغات بینگ سرمایه گزاری نکنید، اما لازم است تغییرات را مدنظر قرار دهید. طرح ها و ساختارهای مختلف در فضاهای تبلیغاتی پرداخت شده اغلب سبب بروز تغییراتی در این طرح ها می شوند.

اگر تیترهای جدیدی وجود داشته باشند و تعداد کلیک در فضای تبلیغاتی نیز افزایش یافته باشند، این برای شما خبر خوبی به شمار نمی آید.
اما چنانچه می خواهید خوشبین باشید – به نحوه ظاهر شدن طرح های آنها در یک پیج دقت کنید و زمان و پول قابل ملاحظه صرف شده برای تست کردن اینکه چه طرح هایی بیشتر کلیک می شوند، را مد نظر قرار دهید. با این شیوه از آنچه آنها انجام می دهند می توانید الهام بگیرید.

صرف نظر از اینکه شما چه تغییراتی را می بینید، لازم است توقف کرده و بیندیشید. تنها به اینکه آنها چه کاری انجام می دهند فکر نکنید و حتی به این فکر نکنید که چگونه می توانید از آن استفاده کنید – به چگونگی آن بیندیشید.
به این بیندیشید که چه چیزی در حال از دست رفتن یا به دست آمدن است، و اینکه آیا این تغییرات آن را بیشتر به جلو هل می دهند و آغازگری برای آماده شدن برای آن هستند.
صدها طرح تغییر وجود دارند. هیچ اهمیتی ندارد که میزان اطمینان شما برای توجه به این تغییرات چقدر کم است. همانطور که چیزها شروع به جمع شدن و روی هم انباشته شدن می کنند شما ایده بسیار خوبی در مورد هدایت چیزهایی خواهید داشت که در مرحله عنوان شدن هستند و تصمیم خواهید گرفت در مورد آنها چه کاری انجام دهید.

نظرات کاربران
  • نام کاربری

    آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

    • نام کاربری

      آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

نظر خود را با ما در میان بگذارید