8 عادت مدیران تبلیغات کلیکی موفق

۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴

تبلیغات کلیکی گوگل، رمز موفقیت تبلیغات ppc، کمپین تبلیغات کلیکی موفق، چگونه تبلیغات کلیکی گوگل را مدیریت کنیم.


چطور میتوانیم کمپین های تبلیغات کلیکی موفق داشته باشیم ؟ تنها با داشتن چند عادت خوب و انجام آن ها !
مقاله های زیادی در اینترنت در مورد ویژگی های کمپین موفق تبلیغات کلیکی یا روش های رسیدن به موفقیت در این کمپین ها وجود دارد که همه ما بارها آن ها را دیده و مطالعه کردیم اما در این مقاله قصد داریم راجع به ویژگی ها و عادت های مدیران این کمپین های موفق صحبت کنیم.
یکی از مسائل مهمی که در انجام کمپین های تبلیغات کلیکی (ppc) باید رعایت کنیم، چک کردن وضعیت کمپین به صورت روزانه و در همان اول صبح قبل از هر کاری میباشد.

 

چرا باید اول صبح کمپین تبلیغات کلیکی خود را بررسی کنیم؟

1. اطلاع از اتفاقات دیروز: با چک کردن روزانه اکانت خودتان در ادوردز از اتفاقات روز قبل و میزان موفقیت و عدم موفقیت مؤلفه های مختلف آگاه میشوید.
2. عکس العمل سریع: در طول یک روز اتفاقات بسیاری ممکن است برای کمپین تان بیفتد به خصوص میزان این اتفاقات و تغییرات در کمپین های جدید بیشتر است. پس با چک کردن وضعیت کمپین در اول صبح در صورت وجود هر گونه مشکل میتوانید به سرعت و در کمترین زمان ممکن آن را برطرف کنید.
اگر میخواهید تبلیغات کلیکی موفقی در گوگل داشته باشید هر روز صبح این 8 کار را انجام دهید:
1. حذف سایت های نامرتبط در شبکه نمایش گوگل (GDP)
یک کار ساده که هر روز باید انجام دهید کنترل و حذف صفحه های غیرمرتبط که نمی خواهید تبلیغتان در آن ها نمایش داده شوند، از Google Display Network است.
2. کنترل مخارج تبلیغ
تمام کسانی که حتی یکبار با ادوردز و کمپین های تبلیغات کلیکی کار کرده باشند به خوبی میدانند که چک کردن هزینه تبلیغ به طور روزانه چقدر اهمیت دارد تا در طول ماه با اتفاق ناگهانی مواجه نشده و بودجه تبلیغ کاملاً تحت کنترل خودتان باشد.
3. چک کردن پرمصرف ها !
برای دیدن مخارج کمپین ها و پیدا کردن پرخرج ترین و کم خرج ترین کمپین، در داشبورد ادوردز خود زیر قسمت کمپین ها میتوانید کمپین ها را بر اساس میزان مصرف بودجه شان مرتب کنید و ببینید کدام کمپین مصرف بودجه بیشتری داشته است. اگر میزان هزینه یک کمپین بیش از حد زیاد باشد، نگاهی به درخواست های جستجو (search queries) بیندازید که در صورت نیاز بعضی کلمه ها را غیرفعال (negative) کنید یا اقدام دیگری نمایید.
4. نگاه کلی تر
سعی کنید نگاه کلی تری به تغییرات کمپین تان در طول زمان بیندازید تا متوجه دلایل افت و خیز کمپین خود شوید. در داشبور ادوردز قسمت کمپین ها بخش Dimensions میتوانید نحوه عملکرد کمپین تان را در طول زمان مشاهده کنید. به نقاطی که نرخ تبدیل (conversion) در آنجا افت کرده دقت کنید و ببینید در آن تاریخ چه تغییراتی در سایت یا کمپین خود ایجاد کرده اید و چه چیزی باعث این افت شده است.

5. چک کردن محل قرارگیری تبلیغ در گوگل
آیا تبلیغات ppc شما در همان مکانی که در نظر داشتید در گوگل نمایش داده میشوند؟ با چک کدرن قسمت کمپین ها در داشبورد ادوردزتان میتوانید این موضوع را بفهمید. هر کس هدف متفاوتی دارد ولی در کل برای کسب موفقیت بیشتر بهتر است مکان قرار گیری تبلیغتان پایین تر از رتبه 2 یا 3 نباشد.
6. دنبال کردن عملکرد کانال ppc
چک کنید و ببینید که از طریق تبلیغات کلیکی چقدر درآمد دارید. برای این کار به اکانت آنالتیکس خود مراجعه کرده به قسمت conversions > goals > overview بروید و سپس گزینه Source/Medium را انتخاب کنید.

7. توجه به هشدارهای ادوردز
هیچوقت نسبت به پیام ها و هشدارهای ادوردز بی توجه نباشید. بسیاری از افراد به دلیل وجود هشدارهای کم اهمیت و پیام های غیرضروری، این هشدارها را چک نمیکنند. ولی در بین همین پیام ها گاهی پیام هایی هستند که بسیار مفید و کمک کننده هستند و با دیدن آن ها میتوانید کمپین خود را بهتر و راحتتر پیش ببرید مثل هشدار منقضی شدن کارت اعتباری یا مثلا هشدار غیرفعال کردن کلماتی که باعث از دست رفتن ترافیک میشوند. پس سعی کنید نگاهی به تمام هشدارهای ادوردز به طور روزانه بیندازید.
8. تشخیص نوسانات
شما همیشه به عنوان مدیر تبلیغات کلیکی نمیتوانید از اتفاقاتی که در شرکت های مشتری رخ میدهد با خبر باشید. بنابراین با کنترل نوسانات موجود در کمپین تبلیغاتی، زمانی که نوسانات شدید اتفاق می افتد میتوانید بفهمید که تغییراتی در شرکت مشتری اتفاق افتاده و در این زمان باید با آن ها تماس گرفته و از تغییرات موجود مطلع شوید.
 

 

نظرات کاربران
  • نام کاربری

    آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

    • نام کاربری

      آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

نظر خود را با ما در میان بگذارید