ای‌دیتا از سریع‌ترین حافظه SSD جهان با خوانش ۷۴۰۰ مگابایت بر ثانیه رونمایی کرد

۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷

ای‌دیتا از یک حافظه SSD جدید به نام «XPG Gammix S70» رونمایی کرده که طبق اعلام سازنده آن، سریع‌ترین حافظه SSD جهان با فرم فکتور M.2 است.


Gammix S70 یک حافظه SSD با رابط PCIe 4.0 است که سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات آن به ترتیب به ۷۴۰۰ و ۶۴۰۰ مگابایت بر ثانیه می‌رسد. این محصول سرعت بالاتری در مقایسه با حافظه SSD‌ سامسونگ با رابط PCIe 4.0 به نام «۹۸۰ پرو» دارد. نماینده سامسونگ که تا پیش از این لقب سریع‌ترین حافظه SSD جهان را یدک می‌کشید، سرعت خواندن اطلاعات برابر با ۷۰۰۰ مگابایت بر ثانیه دارد.

در سریعترین حافظه SSD جهان از هیت سینک آلومینیومی «XPG CoolArmor» استفاده شده که طراحی آن شبیه به ساختار تراس‌دار است. این سبک طراحی و استفاده از چندین لایه باعث افزایش سطح شده که عملکرد آن در زمینه دفع گرما را بهبود می‌دهد.

 

این حافظه SSD پرسرعت به علت ویژگی اصلاح خطای «LPDC» قابلیت اطمینان بالایی دارد و ای‌دیتا تا ۵ سال آن را گارانتی می‌کند. علاوه بر این موارد، در زمینه امنیت نیز Gammix S70 از رمزگذاری ۲۵۶ بیتی AES‌ بهره می‌برد.

 

ای‌دیتا XPG Gammix S70 در دو نسخه با ظرفیت‌های ‍۱ و ۲ ترابایت به فروش می‌رسد که البته هنوز اطلاعاتی درباره قیمت و همچنین تاریخ عرضه آن‌ها منتشر نشده است. این کمپانی اخیرا از حافظه SSD دیگری به نام «Gammix S50 Lite» نیز رونمایی کرده که اگرچه از رابط PCIe 4.0 پشتیبانی می‌کند، اما کاربران معمولی را هدف قرار داده است.

حافظه Gammix S50 Lite در مقایسه با Gammix S70 سرعت پایین‌تری دارد، با این حال در مقایسه با آن نیز با قیمت کمتری وارد بازار خواهد شد. سرعت خوانش S50‌ لایت برابر ۳۹۰۰ مگابایت بر ثانیه است که همچنان قابل توجه محسوب می‌شود.

S50‌ لایت در ظرفیت‌های ‍۱ و ۲ ترابایت وارد بازار می‌شود و مانند برادر سریعتر خود، از گارانتی ۵ ساله سازنده خود بهره می‌برد. انتظار می‌رود ای‌دیتا در آینده نزدیک این دو حافظه SSD جدید خود با رابط PCIe 4.0 را وارد بازار کند.

نظرات کاربران
  • نام کاربری

    آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

    • نام کاربری

      آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

نظر خود را با ما در میان بگذارید