قابلیت جدید مایکروسافت اج: پین‌کردن صفحات وب مدنظر به منو استارت ویندوز ۱۰

۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷

برای استفاده از ویژگی ذکرشده کاربران باید مرورگر مایکروسافت اج را به نسخه 87.0.662.0 ارتقا دهند.


یکی از ویژگی‌هایی که نسخه قدیمی مرورگر اج (Legacy) داشت، امکان پین‌کردن صفحات وب مدنظر کاربر در منو استارت ویندوز ۱۰ بود؛ البته در نسخه کرومیوم مرورگر اج حذف شد. بااین‌حال، اصرار فراوان کاربران سبب شد که ردموندی‌ها برای بازگرداندن این ویژگی به مرورگر اج متقاعد شوند.

حال، گزارش‌ها نشان می‌دهد که پس از نصب نسخه 87.0.662.0 مرورگر اج، ویژگی ذکرشده باردیگر دردسترس کاربران قرار می‌گیرد. درواقع، کاربران با نصب این نسخه یا نسخه‌های به‌روزتر می‌توانند در محیط مرورگر اج، صفحات وب‌سایت مدنظرشان را در منو استارت ویندوز ۱۰ پین کنند تا سریع‌تر به صفحه مدنظر دسترسی داشته باشند.

چنین اقدامی طبیعتا برای کاربرانی مفید واقع خواهد شد که به‌صورت روزمره به وب‌سایت‌های خاصی سر می‌زنند و وجود این قابلیت‌، زمان دسترسی به وب‌سایت‌های مدنظر کاربر را کاهش خواهد داد. پین‌کردن صفحات وب ازطریق مرورگر اج نیز بسیار ساده است. در صفحه وب‌سایت مدنظرتان، راست‌کلیک کنید و از منو بازشده به بخش «ابزار بیشتر» (More tools) بروید. گزینه‌ای در اختیارتان قرار می‌گیرد که Pin to Start نام دارد. با کلیک روی این گزینه، صفحه وب‌سایت مدنظر در منو استارت سیستم‌عاملتان پین خواهد شد.

ویژگی های جدید مرورگر اج مایکروسافت

علاوه‌بر ویژگی مذکور، قابلیت دیگری نیز به مرورگر اج اضافه شده تا وب‌سایت‌ها را به‌صورت PWA (برنامه‌های پیش‌رونده وب) در مرورگر نصب کنید. چنین حالتی ویژگی‌های بسیاری دراختیار کاربر قرار می‌دهد که دسترسی به نسخه آفلاین وب‌سایت یکی از آن‌ها محسوب می‌شود. برای افزودن وب‌سایتی به‌صورت PWA به مرورگر اج، کافی است که وارد سایت مدنظر بشوید و سپس روی گزینه سه‌نقطه (بالا سمت راست مرورگر) کلیک کنید.


روی گزینه Apps بروید و از میان گزینه‌ها، گزینه‌ی Install this site as an app را انتخاب کنید. با اتمام مراحل توضیح داده‌شده، وب‌سایت مدنظر به‌صورت PWA روی مرورگر نصب می‌شود. شما می‌توانید PWA ذخیره‌شده را در تسک‌بار و منو استارت نیز پین کنید. ویژگی‌های ذکرشده به‌‌رایگان برای تمامی کاربران مایکروسافت اج دردسترس است.

نظرات کاربران
  • نام کاربری

    آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

    • نام کاربری

      آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

نظر خود را با ما در میان بگذارید