بهینه سازی برای پهنای باند

۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸

چرا در دنیای وب هنوز بهینه سازی برای پهنای باند صورت نگرفته است؟ اگر این صرفه جویی برای همه مطلوب می باشد، پس چرا تا کنون به اجرا در نیامده است؟ این موضوع اغلب به شدت مورد بحث قرار گرفته است.


همه تمایل دارند تا پهنای باند کمتری استفاده نمایند: هاست ها می خواهند تا هزینه های کمتری داشته باشند، کاربران موبایل ترجیح می دهند تا به میزان محدودیتی که دارند از پهنای باند استفاده کنند و هیچکس تمایلی به حجم های غیر ضروری نخواهد داشت. دنیای وب پر از فرصت های طلایی برای صرفه جویی در پهنای باند می باشد: صفحه هایی که بدون gzip ،stylesheet و جاوا اسکریپت کار می کنند بهینه سازی و کم حجم نشده اند.
بنابراین چرا در دنیای وب هنوز بهینه سازی برای پهنای باند صورت نگرفته است؟ اگر این صرفه جویی برای همه مطلوب می باشد، پس چرا تا کنون به اجرا در نیامده است؟ این موضوع اغلب به شدت مورد بحث قرار گرفته است. طراحان وب همیشه تشویق می شوند که به هنگام خروجی گرفتن از کار خود از گزینه Save For Web استفاده نمایند اما ممکن است اغلب فراموش کنند. برنامه نویسان JavaScript تمایلی ندارند تا با کدهای کوتاه شده کار کنند چرا که عیب یابی و رفع آن دشوارتر می شود. شما می توانید که فیلتر برای بهینه سازی سایت خود قراردهید تا این مسائل به وجود نیاید، اما این مطلب هم زمانگیر خواهد بود و هم نیازمند کار زیاد است.
یک راهکار ساده برای این موضوع آن است که از پروکسی های بهینه ساز مانند پروکسی های کروم استفاده نمایید. هنگامی که کاربر در این سرویس ثبت نام می کند، ترافیک HTTP وی از طریق پروکسی گوگل اتفاق خواهد افتاد که لود شدن صفحه ها را بهینه سازی می کند و میزان مصرف پهنای باند را تا 50% افزایش می دهد.

نظرات کاربران
  • نام کاربری

    آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

    • نام کاربری

      آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

نظر خود را با ما در میان بگذارید