training

اخبار

از آخرین اخبار ما مطلع شوید

به‌اشتراک‌گذاری آفلاین اپلیکیشن ها به پلی استور گوگل می‌آید؟

۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸

نام پلی‌استور (Google Play Store) اخیرا به دلیل حذف بازی فورتنایت بارها شنیده شده است. بااین‌حال خبر جدیدی که درباره‌ی پلی استور در رسانه‌ها منتشر شده،‌ از اعمال برخی تغییرات در آن خبر می‌دهد. کد جدیدترین نسخه از پلی استور نشان می‌دهد که گوگل درحال‌حاضر روی چند تغییر جدید برای بخش My Apps کار می‌کند که شامل امکان ارسال آفلاین اپلیکیشن‌ها به افراد دیگر می‌شود.

بر این اساس گفته می‌شود پلی استور میزبان قابلیت به‌اشتراک‌گذاری همتابه‌همتا (P2P) می‌شود تا کاربران بتوانند به‌صورت آفلاین اپلیکیشن‌ها را برای یکدیگر بفرستند. نخستین بار در سال ۲۰۱۸ بود که گوگل مکانیزم مشابهی را برای به‌اشتراک‌گذاری اپلیکیشن در بین دستگاه‌های اندرویدی موردآزمایش قرار داد. اپلیکیشن‌های مدیریت فایل نظیر SHAREit و Files Go جزو نخستین اپلیکیشن‌هایی بودند که به قابلیت موردبحث مجهز شدند.

بررسی دقیق کد منبع پلی استور توسط کارشناسان اعلام می‌‌کند اهالی مانتین ویو در تلاش هستند تا امکان به‌اشتراک‌گذاری آفلاین اپلیکیشن‌ها را به فروشگاه آنلاین خود بیاورند. فرایند انجام این کار بسیار ساده خواهد بود؛ البته قطعا قرار نیست امکان به‌اشتراک‌گذاری اپلیکیشن‌های پولی فراهم شود. 


همچون قابلیت جدید Nearby Share، فروشگاه گوگل پلی به کاربران امکان خواهد داد دستگاه مقصد را از بین فهرست دستگاه‌هایی که در آن نزدیکی حضور دارند انتخاب کنند. هنگامی که هر دو کاربر، پلی استور را باز کردند و کارهای لازم برای برقراری ارتباط در بین دستگاه‌ها را انجام دادند، اتصال برقرار می‌شود. به‌دنبال برقراری ارتباط، کاربران خواهند توانست ازطریق قابلیت‌های بلوتوث و NFC و وای‌فای دایرکت، اپلیکیشن‌های مدنظر خود را ارسال کنند.

 

گوگل همچنین در پی اعمال برخی تغییرات در بخش My Apps پلی استور است. نخستین کاری که گوگل انجامش خواهد داد، تغییر نام My Apps به Manage apps & device خواهد بود. به‌علاوه گوگل می‌خواهد این بخش را در دو بخش مجزا سازماندهی کند: Overview و Manage.


بخش Overview صفحه‌ای شامل اپلیکیشن‌هایی که نیاز به به‌روزرسانی دارند به‌نمایش می‌گذارد و موارد دیگری همچون ظرفیت باقی‌مانده از حافظه‌ی ذخیره‌سازی و نقدوبررسی و نمراتی که کاربر به اپلیکیشن‌ها داده است را نشان می‌دهد. تب Manage کاربران را قادر می‌سازد اپلیکیشن‌های داخل کتاب‌خانه را ببینند و با معیارهای مختلف، فهرست آن‌ها را فیلتر کنند؛ معیارهایی همچون «اپلیکیشن‌های نصب‌نشده» و «بازی‌ها». اکثر تغییراتی که گوگل در پلی استور اعمال می‌کند، تغییراتی مثبت هستند و می‌توانند باعث شوند این فروشگاه اپلیکیشن‌محور بزرگ، تجربه‌ی کاربری بهتری ارائه دهد. 

 

 

به‌احتمال بسیار زیاد امکان به‌اشتراک‌گذاری P2P اپلیکیشن‌ها فعلا به‌طور کامل آماده نشده و قرار نیست به‌این‌زودی‌ها آن را در پلی استور مشاهده کنیم. بااین‌حال قابلیت موردبحث قطعا بسیار کاربردی است و می‌تواند سیستم‌عامل اندروید را جذاب‌تر و استفاده از آن را ساده‌تر کند؛ به‌خصوص برای کسانی که به اینترنت مناسب دسترسی ندارند و نمی‌توانند هر اپلیکیشنی را که خواستند، دانلود کنند. 

training

درباره ما

توضیح کوتاهی درباره ما و سابقه فعالیت های ما

شرکت مدرن هاست با 9 سال سابقه ی کاری و تجربه ی حرفه ای ، فعالیت خودرا از سال 1390 اغاز کرده است. اولویت این شرکت و تیم حرفه ای انها توجه به نیازها است و با گوش دادن کامل به نیاز های شما جای هیچ نگرانی باقی نمی گذارند. طبق رضایت به ارائه راهکارهای بهینه و استانداردی برای اجرای سایت شما می پردازد. لازم به ذکر است این طراحی و اجرای ان طبق خواسته مراجعه کننده است و میتوانند باب میل خود ان را تغییر دهند و تا پایان اتمام پروژه جهت اموزش های تکمیلی و تغییرات لازم برای طراحی سایت شما همراهتان خواهد بود.

شماره تماس: 025-32906627 ::: 09378972525
دفتر قم : بلوار شهید صدوقی ، پلاک 600
دفتر تهران : خیابان شیرازی شمالی ، بن بست کاج ، پلاک 4
ایمیل: info@modernhost.ir