آشنایی با الگوریتم فلوریدا گوگل و تاثیر آن بر سئو سایت

۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹

الگوریتم فلوریدا گوگل یکی از مهم ترین الگوریتم های گوگل است که در حین انتشار سر و صدای زیادی به پا کرد. اگر چه ارائه الگوریتم فلوریدا گوگل تاثیر بسیار مخربی بر رتبه بسیاری از سایت ها در رتبه بندی این موتور جستجو داشت، اما اگر منصفانه بنگریم تعداد زیادی از سایت ها نیز از این الگوریتم سود برده و رتبه قابل توجهی به دست آوردند!


با الگوریتم فلوریدا گوگل بیشتر آشنا شوید!

الگوریتم فلوریدا گوگل یکی از مهم ترین الگوریتم های گوگل است که در حین انتشار سر و صدای زیادی به پا کرد. اگر چه ارائه الگوریتم فلوریدا گوگل تاثیر بسیار مخربی بر رتبه بسیاری از سایت ها در رتبه بندی این موتور جستجو داشت، اما اگر منصفانه بنگریم تعداد زیادی از سایت ها نیز از این الگوریتم سود برده و رتبه قابل توجهی به دست آوردند!
این مقاله از مطالب آموزش سئو مجموعه وب وان است که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

الگوریتم فلوریدا گوگل الگوریتمی ترسناک و عجیب و غریب نیست. اما بسیاری از صاحبان کسب و کارهای اینترنتی از آن وحشت دارند! می دانید چرا؟ این دسته از مدیران معتقدند که افت رتبه سایت آن ها در رتبه بندی گوگل همیشگی بوده و کار از کار گذشته است. اما جالب است بدانید که هدف الگوریتم فلوریدا گوگل پنالتی کردن سایت ها نبوده و صاحبان کسب و کار با اندکی تلاش به منظور سئو سایت خود می توانند به جایگاهی قابل قبول حتی بهتر از جایگاه پیشین خود دست پیدا کنند.

سایت های محدودی وجود دارند که تحت تاثیر این الگوریتم با کاهش رتبه در رتبه بندی موتور جستجوی گوگل مواجه شده اند. همان گونه که پیش تر نیز اشاره کردیم، این کاهش رتبه همیشگی نبوده و جبران آن نیازمند تلاش برای سئو سایت می باشد.

شاید این سوال ذهنتان را به خود درگیر کرده باشد که الگوریتم فلوریدا گوگل چه سایت هایی را تحت تاثیر قرار داده و منجر به کاهش رتبه آن ها در میان سایر رقبا شده است؟

جالب است بدانید که نخستین طعمه الگوریتم فلوریدا سایت های دارای محتوای بی کیفیت و غیر قابل قبول بود. اغلب این سایت ها محتواهایی کپی داشته و یا به اعتقاد فلوریدا محتوای آنان چندان مناسب نبوده است. جالب است بدانید که آن دسته از سایت هایی که با توسل به بک لینک غیر طبیعی جایگاه خوبی را برای خود دست و پا کرده بودند نیز از شر الگوریتم گوگل در امان نمانده و پایین کشیده شدند!

 

متخصصین سئو درباره الگوریتم فلوریدا گوگل چه می گویند؟

متخصصان سئو با برخورداری از تجربیات زیاد در رویارویی با الگوریتم های انتشار یافته از سوی گوگل در رابطه با الگوریتم فلوریدا به اظهار نظرات جالبی پرداخته اند. برخی از این متخصصان بر این باورند که الگوریتم مذکور تنها سایت های دارای محتوای ضعیف را تحت تاثیر قرار می دهد. گروهی دیگر معتقدند که این الگوریتم بر سایت هایی که میزان محتوای کپی آن ها از محتوای یونیکشان بیشتر بوده، اثرگذار واقع شده است.

دسته ای از متخصصان سئو اظهار داشته اند که الگوریتم فلوریدا گوگل موجب کاهش رتبه سایت هایی شده است که از تعداد زیادی لینک غیر طبیعی و اسپم برخوردار بوده و در عین حال محتواهای مناسبی نیز نداشته اند. اما برخی دیگر از متخصصان الگوریتم فلوریدا گوگل را صرفا ابزاری برای حاشیه سازی عنوان کرده و معتقدند که این الگوریتم هیچ تاثیری بر رتبه بندی سایت ها نداشته است. این دسته از افراد فلوریدا را عاملی برای داغ شدن بازار سئو کاران معرفی نموده و آن را بی اثر معرفی نموده اند.

اما در مورد الگوریتم فلوریدا گوگل واقعیت این است که این الگوریتم دشمن سایت هایی است که محتوای بی کیفیت و کپی ارائه داده اند. به یاد داشته باشید که منظور از محتوای کپی، محتوایی عینا کپی نیست. بلکه منظور محتوایی است که حرف جدیدی برای گفتن نداشته و یا بازنویسی شده هستند.
به وضوح دیده شده است که سایت های دارای محتوای کامل و با کیفیت پس از انتشار الگوریتم فلوریدا گوگل نه تنها سقوطی را تجربه نکرده اند، بلکه افزایش رتبه نیز داشته اند.
چه کنیم که فلوریدا از ما راضی باشد؟!

همان گونه که تا بدین جا اشاره کردیم، آن چه برای فلوریدا بسیار حائز اهمیت است، محتوای وب سایت ها می باشد. به طور کلی می توان گفت که هدف کلی از انتشار الگوریتم فلوریدا گوگل بهبود کیفیت محتوای سایت ها می باشد. به همین دلیل این الگوریتم تاثیری منفی بر رتبه سایت های دارای محتواهای نه چندان جالب اعمال نموده و آن ها را با چندین پله سقوط در رتبه بندی موتور جستجوی گوگل جریمه می کند.

شاید با خواندن این جملات چنین برداشت کنید که الگوریتم فلوریدا گوگل نیز همچون الگوریتم پاندا سایت های کپی کار را هدف قرار می دهد. اما لازم است بدانید که این الگوریتم به منظور مقابله با سایت های دارای محتوای بی کیفیت و لینک های غیر طبیعی و اسپم زیاد به مقابله می پردازد.
اما سوال این جا است که با برداشتن چه گام هایی می توانیم شرایطی را فراهم سازیم که الگوریتم فلوریدا گوگل از ما راضی بوده و جایگاه سایتمان را تحت تاثیر منفی قرار ندهد؟ در ادامه به بررسی نکاتی کمک کننده در این زمینه خواهیم پرداخت.
تولید محتوای کپی را به فراموشی بسپارید!

اگر شما هم به آن دسته از افرادی تعلق دارید که گمان می کنید گوگل در زبان فارسی ضعیف بوده و توانایی تشخیص محتواهای کپی را ندارد، لازم است بدانید که چنین قضیه ای مربوط به سال ها پیش بود که هر سایتی تنها از طریق تولید محتواهای غالبا کپی و فاقد کیفیت لازم و صرفا تعدادی بک لینک موفق به کسب رتبه می شد. اما امروزه چنین نیست!

شاید صاحبان کسب و کارهای مختلف با دیدن سایت هایی بزرگ که عمده محتواهای آن ها کپی بوده و در جایگاه قابل توجهی قرار گرفته اند، هر از چند گاهی تصمیم به انتشار محتواهای کپی بگیرند. این دسته از افراد باید بدانند که این کار تاثیر محتواهای یونیک و مناسب آن ها را کمرنگ نموده و به رتبه بندی سایت آن ها لطمه می زند.

در رابطه با سایت های بزرگ باید بدانید که این دسته از سایت ها به دلیل اعتباری که دارند، از انتشار محتواهای کپی لطمه نمی خورند! البته این موضوع مربوط به امروز بوده و هیچ چیزی در آینده مشخص نیست. چه بسا که گوگل با انتشار یک الگوریتم جدید در عرض ثانیه ای آن ها را از عرش به فرش بکشاند!

منظور از محتوای کپی، کپی پاراگراف به پاراگراف یک مقاله درون مقاله جدید نیست. چرا که چنین محتوایی دقیقا کپی بوده و گوگل به راحتی قادر به تشخیص این موضوع می باشد. در این جا کپی به معنای بازنویسی مقاله به نحوی است که هیچ گونه مطلب جدید و قابل توجهی به آن اضافه نشده باشد. گاهی کپی برداری ها به صورتی است که محتوای جدید نه از لحاظ کیفیت و نه از لحاظ طول محتوا با محتوای پیشین تفاوت ندارد. در چنین مواقعی الگوریتم فلوریدا گوگل به مقابله با سایت انتشار دهنده پرداخته و آن را جریمه می کند!

 

بهینه سازی سایت برای الگوریتم فلوریدا گوگل
به تولید محتوای کامل و جامع روی بیاورید!

یکی از مواردی که به شما کمک خواهد کرد تا دل الگوریتم فلوریدا گوگل را به دست آورید، تولید محتوایی است که جامع و کامل باشد. بدین منظور بهتر است ابتدا کلمه کلیدی اصلی مورد نظر خود را در گوگل جستجو نموده و سپس به بررسی تمامی پیشنهادات ارائه شده توسط این موتور جستجو بپردازید. بدین ترتیب می توانید با ایده گرفتن از این پیشنهادات مطلبی مناسب تهیه کنید.

یکی از راه های تولید محتوا مناسب نوشتن در مورد کلیه پیشنهادات گوگل به صورت کامل و جزئی است. این کار به شما کمک خواهد کرد که محتوایی با طول مناسب تولید نمایید. سعی کنید کلمات کلیدی را با چگالی مناسب در متن مورد استفاده قرار داده و با به کارگیری آن ها در عنوان و تگ های H_2 و H_3 احتمال رتبه گرفتن را بهبود دهید.

سعی کنید محتوای تولیدی شما طولی بیشتر از محتوای منتشر شده توسط سایت های موجود در رتبه های اول و دوم داشته باشد. به منظور افزایش طول محتوا از توصیفات تکراری و به کارگیری کلمات پر کننده خودداری کنید. ذکر نکاتی که رقیبان شما در مطالب خود عنوان نکرده اند، می تواند یکی از اصلی ترین دلایل موفقیتتان باشد!
نکات زیر را همواره به خاطر داشته باشید!
محتواهای مرتبط با حوزه کاری خود تولید نموده و بدین ترتیب نظر مثبت الگوریتم فلوریدا گوگل را کسب نمایید.
استفاده از ویدئوها و عکس ها را جدی گرفته و در به کارگیری آن ها نهایتا سلیقه را به خرج دهید.
محتواهای قدیمی را پاک کرده و یا در صورت امکان به روز رسانی کنید.
لینک بیلدینگ طبیعی یکی از مهم ترین موارد در جلب نظر الگوریتم فلوریدا گوگل است. آن را فراموش نکنید.
 

نظرات کاربران
  • نام کاربری

    آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

    • نام کاربری

      آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

نظر خود را با ما در میان بگذارید