نکاتی که باید برای ارتقا چشمگیر سئو در سال 2020 بدانید!

۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶

مطالعه این مقاله به شما کمک می کند تا بتوانید سئو سایت خود را متناسب با رویکرد ها و الگوریتم های گوگل در سال 2020، بهینه نموده و ارتقا دهید.


اگر می خواهید سایت شما همواره در اولویت جستجو گوگل باشد، باید دانش سئو خود را به روز کنید. در این مقاله نکاتی برای ارتقا سئو در سال 2020 ارائه می شود. موتور جستجو گوگل یک ابر قدرت در دنیای جستجوی اینترنتی است. یکی از اصلی ترین دلایل قدرت این موتور، الگوریتم های پیچیده جستجو آن است که البته به صورت پیوسته تغییر کرده و ارتقا داده می شود. مطالعه این مقاله به شما کمک می کند تا بتوانید سئو سایت خود را متناسب با رویکرد ها و الگوریتم های گوگل در سال 2020، بهینه نموده و ارتقا دهید.

 

اهمیت تولید محتوای کاربر محور در سال 2020
محتوا پادشاه است. این اصل برای سال 2020 نیز صادق است اما برای ارتقا سئو در سال 2020، باید کیفیت تولید محتوای خود را به صورت چشمگیری ارتقا دهید. در واقع برای سئو سال 2020، باید گفت که محتوای با کیفیت، پادشاه است. کلمات کلیدی اهمیت زیادی در سئو دارد. باید در انتخاب کلمات کلیدی دقیق عمل کنید و کلمات مد نظر مخاطبان هدف خود را به درستی تشخیص دهید. اما نکته ای که تغییر کرده و منسوخ شده است تکرار بی هدف کلمات کلیدی برای افزایش چگالی کلمات کلیدی است.
در سال 2019، الگوریتم BERT بسیار مورد توجه قرار گرفت و به نظر می رسد این الگوریتم در سال 2020 نیز اهمیت زیادی میان متخصصان سئو داشته باشد. در صورتی که می خواهید محتوای خود را طبق این الگوریتم بهینه کنید، اهمیت زیادی دارد که محتوای شما کاربر پسند بوده و حاوی اطلاعات مفیدی برای کاربر باشد. گوگل برای سئو در سال 2020، تلاش نموده است که کیفیت محتوا را بهتر درک کند و محتواهای با کیفیت تر را در اولویت جستجو قرار دهد. محتوا باید طبق نیاز کاربران هدف شما تدوین شود. برای تولید محتوای با کیفیت از نظر موتور جستجوی گوگل باید بر نیاز های مخاطبان خود متمرکز شوید. اگر به دنبال تولید محتوای کاربر محور برای سئو در سال 2020 هستید، از تیم بازاریابی خود بخواهید تا با مشتریان ارتباط برقرار نمایند و از آنان در خصوص کلمات کلیدی که جستجو می کنند، نیز پرس و جو کنند. در مدیریت ارتباط با مشتری، در خصوص سایت خود نیز نظر سنجی کنید.
مفهوم اتوریتی دامنه
اغلب مدیران سایت تصور می کردند که اتوریتی دامنه صرفا مربوط به تعداد بک لینک هایی است که سایت شما دریافت می کند. اما برای سئو در سال 2020 ، اتوریتی مفهوم بسیار فراتر از بک لینک دارد. برای درک این مفهوم باید با EAT آشنا باشید. EAT مخفف سه کلمه Expertise، Authoritative و Trustworthiness به معنای تخصص، اعتبار و قابلیت اطمینان می باشد. در واقع برای سئو در سال 2020، دامنه از نظر EAT سنجیده می شود. برای ارتقا دامنه سایت خود از نظر EAT باید هر اقدامی را که باعث می شود تا از نظر گوگل متخصص، معتبر و قابل اعتماد باشید، در اولویت قرار دهید. در ادامه راهکارهایی توصیه می شود که می تواند در این زمینه مفید باشد:
محتوای مرتبط و تخصصی تولید کنید
برای ارتقا سئو در سال 2020، اهمیت زیادی دارد که محتوا های مرتبط و با ارزش تولید کنید. استراتژی تولید محتواهای جذاب که ربطی به یکدیگر و به موضوع فعالیت شما ندارند، در سال 2020، موثر نیست. بهتر است استراتژی تولید محتوای تخصصی را انتخاب کنید و محتوای سایت خود را در محور های مرتبطی توسعه دهید. سعی کنید تا حوزه کسب و کار و فعالیت سایت خود را از طریق محتوا به گوگل اثبات کنید. البته می توان این مطلب را همچنان تولید محتوای کاربر محور دانست. در واقع برای سئو در سال 2020، مخاطبان هدف را انتخاب کنید و سعی کنید نیاز های آنان را بشناسید. سپس مطالب با ارزش و تخصصی برای این گروه تهیه نمایید. مطالبی که بتواند به سوالات آنان پاسخ دهد.
برای سئو در سال 2020، گفته می شود سعی کنید که محتوا ها را بومی سازی کنید. به این معنا که مطالب کاملا با کاربران شما همخوانی داشته باشند. این رویکرد کپی کردن را بیشتر از گذشته دشوار می کند. در سال 2020، سئو برای شما اهمیت دارد باید برای تولید محتوا از متخصصان استفاده کنید تا مطالب شما ارزشمند باشند. اگر امروز با شک می گوییم که گوگل قادر است تشخیص دهد محتوای شما را متخصصان می نویسند یا نه، اما با قاطعیت می توان گفت به زودی گوگل قادر خواهد بود تشخیص دهد که نویسنده شما متخصص است یا نه. در آینده سئو، محتواهای تخصصی دراولویتند.
شفافیت اطلاعات اهمیت زیادی دارد
یکی از راهکارهایی که برای سئو در سال 2020، اهمیت دارد و میتواند EAT شما را نیز بهبود دهد، شفافیت در ارائه اطلاعات است. در واقع شفافیت اطلاعات باعث می شود تا کاربر به شما اعتماد کند و بنابراین از نظر گوگل نیز قابل اعتماد خواهید بود. به بیان بهتر، اطلاعات تماس شرکت خود را بیان کنید. مدیر وب سایت خود را به کاربر معرفی کنید. منابع تهیه منابع و نویسندگان خود را ذکر کنید. خط مشی خود را اعلام کنید. تمامی اطلاعات که می توانند برای کاربر مهم باشند و اعتماد او را جلب کنند، باید به صورت شفاف مطرح شوند.
برای سئو در سال 2020، باید در دنیای مجازی، معتبر باشید.
معتبر بودن برای سئو در سال 2020، اهمیت بیشتری در مقایسه با گذشته دارد. معتبر بودن برای EAT بیشتر از خارج از سایت شما سنجیده می شود. در واقع تعداد بک لینک هایی که به سایت شما می شود، نشان می دهد که چه مقدار از نظر کاربران و دیگر سایت ها معتبر هستید. آیا منابع و سایت های معتبر مطالب مشابه و موافق با محتوای شما را منتشر کرده اند یا مفاهیم محتوایی مغایری دارید؟ برای این که در میان کارشناسان و متخصصان، به عنوان سایت معتبری شناخته شوید بهتر است به صورت تخصصی در حوزه های مشخصی فعالیت کنید. همچنین سعی کنید برای محتواهای خود منابع معتبر معرفی کنید.

سایت را برای جست و جوی صوتی بهینه کنید.
اغلب سایت ها بر روی سئو نوشتاری متمرکز هستند اما بررسی ها نشان می دهد جست و جوی صوتی گوگل به سرعت زیادی در حال توسعه هستند. برای سئو در سال 2020، لازم است تا سایت خود را برای جست و جوی صوتی نیز بهینه کنید. جست و جو صوتی می تواند هنگام خرید کردن، رانندگی، پیاده روی و ... به وفور مورد استفاده قرار گیرد. برای بهینه شدن سایت در جست و جوی صوتی گوگل لازم است برخی اصول سئو برای جست و جوی صوتی همچون استفاده از عبارات کلیدی، پیش بینی سوالات متداول و ارائه پاسخ های کوتاه به این سوالات و ... را رعایت کنید.
برای سئو در سال 2020، سئو را برای جست و جوی تصویری بهینه کنید.
جست و جوی تصویری به سرعت در حال افزایش است و پیش بینی می شود برای سئو در سال 2020، اهمیت زیادی داشته باشد. جست و جوی تصویری برای شناسایی علائم ، هنگام رانندگی، برای کسب و کار های محلی و ... بسیار متحول کننده است. برای بهبود سئو در جست و جوی تصویری کارهای زیادی باید انجام دهید برای مثال از تصاویر مرتبط و با کیفیت استفاده کنید. برای تصاویر از متن جایگزین استفاده کنید.
، محتوای ویدیویی سئو شده را در اولویت قرار دهید.
برای سئو در سال 2020، محتوای پادشاه، فقط محتوای نوشتاری نیست. تولید محتوا های ویدیویی با کیفیت می تواند سئو شما را متحول نماید. برای ارتقا سئو، باید محتوای ویدیویی سئو شده تولید کنید. محتوای ویدیو نیز مشابه محتوای متنی دارای اصول سئو است که باید در خصوص آن اطلاعات کسب کنید. برای مثال بهتر است برای ویدیو ها عناوین شامل کلمات کلیدی انتخاب کنید. نسخه متنی و زیرنویس برای محتوای ویدیویی سئو شده اهمیت زیادی دارد. رشد کانال یوتیوب نیز می تواند در ارتقا سئو سایت شما در سال 2020، اهمیت زیادی داشته باشد.

با کاهش نرخ کلیک یا CTR مبارزه کنید
سایت های رقیب با راهکار های مختلفی مانع از افزایش کلیک بر روی سایت شما می شوند. برای ارتقا سئو در سال 2020، تنها راه حل این است که با صدای بلند فریاد بزنید، بر روی سایت من کلیک کنید. اما چگونه می توانید اینترنت را از صدای فریاد خود پر کنید تا صدای شما به گوش کاربران بیشتری برسد. این کار نیز اصول خود را دارد، باید در URL ها از کلمات کلیدی استفاده کنید. از عناوین و تیتر هایی استفاده کنید که شامل کلمات احساسی باشد. کلمات غیر رایج و نامانوس نیز باید به صورت جدی از عناوین حذف شوند. بر هر صفحه اختصاصی توضیحات متا بنویسید.
بیشتر مطالعه کنید و دانش خود را به روز کنید.
به روز بودن و افزایش دانش سئو برای ارتقا سئو در سال 2020، اهمیت زیادی دارد. اگر به صورت جدی برای بهبود سئو سایت خود برنامه ریزی و هزینه می کنید، بهتر است زمانی را برای مطالعه و آموزش در این زمینه در نظر بگیرید. نکات زیادی وجود دارد که باید در خصوص آنان اطلاعات کسب کنید. فراموش نکنید گوگل همواره در حال ارتقا الگوریتم های جستجوی خود می باشد که بهتر است هر چه سریع تر از آنان مطلع باشید و خود را با آنان تطبیق دهید.

نظرات کاربران
  • نام کاربری

    آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

    • نام کاربری

      آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

نظر خود را با ما در میان بگذارید