سئو کلاه سیاه چیست

۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳

سئو کلاه سیاه به تکنیک هایی گفته می شود که یعی در بهبود رتبه در مدت زمان کوتاه دارند. در این مطلب به معرفی تکنیک های سئو کلاه سیاه می پردازیم.


اگر بخواهیم سئو کلاه سیاه را تعریف کنیم باید بدانید که این نوع سئو سایت، مجموعه ای از تکنیک ها می باشد که برای جذب جایگاه بیشتر در گوگل از آن استفاده بسیاری می شود. استانداردها و الگوریتم هایی که در استفاده از سئو کلاه سیاه وجود دارد با الگوریتم های گوگل در تضاد می باشد. اگر بخواهیم به بیان بهتر این سئو را تعریف کنیم باید بدانید که یکی از ویژگی های مهم آن بالا بردن رتبه سایت شما می باشد تا جایگاه آن را بالاتر ببرد. بسیاری از افراد بر این باور می باشند که استفاده از سئو کلاه سیاه فقط برای لینک سازی های خارجی می باشد، بلکه برای آموزش تولید محتوا هم از این سئو استفاده می شود. استفاده از سئو کلاه سیاه و روش های غیر مجاز آن در کوتاه مدت تاثیر بسیاری در رتبه سایت دارد ولی اگر شما در استفاده از آن زیاده روی کنید گوگل شما را جریمه خواهد کرد.

الگوریتم هایی که در موتورهای جستجو مانند گوگل وجود دارد با گذشت زمان بسیار پیشرفت کرده است و به همین دلیل کسانی که از سئو کلاه سیاه استفاده می کنند باید در استفاده از آن دقت بسیار زیادی داشته باشند، چرا که در غیر این صورت سایت آنها جریمه می شود. شما با استفاده از این سئو موتورهای جستجو را فریب می دهید تا سایت شما را در رتبه های بالاتری نشان دهند و محبوبیت سایت شما هم بیشتر شود. استفاده کردن بیش از حد از این سئو موجب می شود که سایت شما به طور کلی حذف شود. شما برای اینکه با تکنیک های سئو کلاه سیاه آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه برخی از تکنیک های آن را بیان می کنیم.

 

تکنیک های استفاده از سئو کلاه سیاه

همانطوری که بیان نمودیم استفاده از سئو کلاه سیاه تکنیک های مختلفی دارد که شما باید با این ویژگی ها و تکنیک ها آشنایی بیشتری داشته باشید. در ادامه برخی از تکنیک ها را معرفی می کنیم.
1. استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی

یک از تکنیک های کلاه سیاه این است که از کلمه های کلیدی در درون محتوا بیش از حد استفاده می شود. استفاده زیاد از کلمه کلیدی های بیش از حد به این دلیل است که رتبه سایت را تا حدی بالاتر ببرند، ولی همانطوری که بیان نمودیم استفاده بیش از حد از کلمه کلیدی موجب می شود گوگل این کلمه کلیدی ها را به عنوان شماره تلفن در نظر بگیرد و از آنجایی که آنها غیر طبیعی هستند سایت را حذف کند. اینکه شما در محتواهای خود از کلمه کلیدی استفاده کنید امر بسیار مهمی می باشد، ولی باید دقت داشته باشید که با استفاده از سئو کلاه سیاه بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده نکنید سعی کنید محتوا را با کیفیت بنویسید.

2. مخفی کاری

منظور اصلی که از مخفی کاری این است که برخی از محتوای صفحه را از کاربر مخفی کنیم. سایت هایی که از این تکنیک سئو کلاه سیاه استفاده می کنند می خواهند رتبه و محبوبیت سایت خود را بالاتر ببرند. برخی از سایت هایی که می خواهند محتواهای درون سایت خود را مخفی کنند از این ویژگی استفاده می نمایند. کوتاه نمودن برخی از محتواهای سایت برای بسیاری از افراد مورد قبول می باشد، چون می خواهند اطلاعات کگمتری در اختیار کاربر قرار دهند تا کاربران با صفحات طولانی و پر از مطلب مواجه نشوند و فقط گوگل محتوا را ببیند. الگوریتم های گوگل قادر به تشخیص محتوای مخفی شده در صفحه هستند و امتیاز منفی برای آن صفحه لحاظ می کند.
3. ریدایرکت های غیر مجاز

یکی دیگر از تکنیک های سئو کلاه سیاه ریدایرکت های غیر مجاز می باشد که اگر بر روی آنها کلیک شود وارد سایت دیگری می گردند. مانند تکنیک های قبلی که معرفی کردیم در استفاده از این تکنیک هم می توانید رتبه سایت خود را بسیار بالاتر ببرید. استفاده کردن از برخی از آنها که غیر طبیعی می باشد بدون شک گوگل را به شک می اندازد و متوجه می شود که شما از ریدایرکت ها غیر مجاز استفاده کرده اید، به همین دلیل سایت شما را از گوگل خارج می سازد. استفاده از ریدایرکت ها تنها در برخی از شرایط باید استفاده شود که برای آنها طراحی شده است، در غیر این صورت استفاده از آن خطرناک می باشد.
4. محتوای بی کیفیت

تولید محتوا بسیار بی کیفیت که یکی از تکنیک های سئو کلاه سیاه می باشد، برای کاربران هیچ سودی ندارد ولی با این وجود در سئو کلاه سیاه از آن استفاده بسیار زیادی می شود. در سال ها گذشته گوگل به خوبی قادر نبود که محتواهای بی کیفیت و کپی را تشخیص دهد، ولی امروزه قادر به تشخیص محتواهای کپی می باشد و در صورتی که محتوای یک سایت را کپی تشخیص دهد آن سایت را غیر مجاز اعلام می کند. گوگل قدرت بسیار زیادی در تشخیص دادن محتواهای کپی دارد و به همین دلیل سریعا می تواند سایت های کپی را از رده خارج کند. سئو کلاه سفید محتواهای بدون کپی را تحویل شما می دهد ولی سئو دیگر یعنی کلاه سیاه محتواهای کپی و بی کیفیت را تحویل شما می دهد که شاید مدتی ارزش و رتبه سایت شما را بالاتر ببرد، ولی با این وجود بعد از مدتی گوگل متوجه استفاده کردن از آن می شود.
5. دوباره نویسی محتوا

این تکنیک یکی دیگر از تکنیک های سئو کلاه سیاه به شمار می رود که شبیه به کپی می باشد ولی برای استفاده کردن از آن از نرم افزارهای خاص و ویژه ای استفاده می شود تا شکل آنها را تشخیص دهد. زمانی که این سئو از این قابلیت و تکنیک استفاده کند، بدون شک محتواهای جدیدی را به کاربران ارائه می دهد ولی از آنجایی که برای تولید آنها از نرم افزار استفاده شده ارزش چندان زیادی ندارد.

6. لینک های پولی

بسیاری از موارد سئو کلاه سیاه به به سئو خارجی سایت مربوط می شود. موتورهای جستجو مانند گوگل برخی از فعالیت ها مانند خرید و فروش لینک را غیر مجاز اعلام کرده است و از این کار جلوگیری می کند.در واقع گوگل اعلام نموده است که هر دو طرف یعنی فروشنده و خریداری لینک جریمه می شوند و این کار یکی از اقدامات غیر قانون می باشد. در صورتی که در خرید بک لینک زیاده روی شود و از سایت های بی کیفیت و نامرتبط لینک های زیادی خریداری شود امکان پنالتی شدن و افت رتبه وجود دارد.
7. لینک های اسپم

لینک های اسپم تنها در فوتر سایت ها قرار می گیرند و نتایج آن هم مثبت نمی باشد؛ با این وجود باید بدانید که این روش هم یکی از تکنیک های سئو کلاه سیاه می باشد و افراد زیادی از آن استفاده می کنند. به دلیل ارزان بودن لینک های فوتر، بسیاری از افراد از این روش برای بهبود سئو اتفاده می کنند اما نتیجه برعکس به آن ها می دهد.
 

نظرات کاربران
  • نام کاربری

    آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

    • نام کاربری

      آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

نظر خود را با ما در میان بگذارید