جدیدترین گزارش Speedtest: سرعت اینترنت موبایل در ایران کمتر شده است

۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲

اسپیدتست جدیدترین گزارش خود برای سرعت اینترنت موبایل و ثابت در جهان برای ماه سپتامبر را منتشر کرده که از کاهش سرعت اینترنت موبایل در ایران خبر می‌دهد.


اسپیدتست به صورت ماهانه گزارشی درباره وضعیت سرعت اینترنت در نقاط مختلف جهان منتشر می‌کند که در جدیدترین آن برای ماه سپتامبر، شاهد افزایش میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت در جهان هستیم. میانگین سرعت اینترنت ثابت به ۸۵.۷۳ مگابیت بر ثانیه افزایش پیدا کرده است.

 

علاوه بر سرعت اینترنت ثابت، در بخش اینترنت موبایل نیز شاهد چنین افزایشی هستیم. در گزارش ماه آگوست میانگین سرعت جهانی برابر ۳۴.۸۲ مگابیت بر ثانیه بود که حالا به ۳۵.۹۶ مگابیت بر ثانیه رسیده که پیشرفت مناسبی را نشان می‌دهد.

به سراغ ایران در گزارش اخیر می‌رویم. سرعت اینترنت ثابت در کشورمان در مقایسه با گزارش قبلی افزایش اندکی را تجربه کرده و از ۲۰.۵۸ مگابیت بر ثانیه به ۲۰.۶۷ مگابیت بر ثانیه رسیده است، با این وجود جایگاه آن تغییری نکرده و همچنان در رتبه ۱۲۰ قرار گرفته. سرعت آپلود در این ماه با کاهش تقریبا چشمگیری به ۱۲.۷۹ مگابیت بر ثانیه رسیده است.


 

در ماه سپتامبر مانند ماه گذشته میلادی همچنان شاهد صدرنشینی کشورهای سنگاپور، هنگ کنگ و رومانی هستیم، اما سوئیس توانسته با شکست تایلند به رتبه چهارم صعود کند و رقیب آسیایی خود را در رتبه پنجم قرار دهد. سنگاپور با میانگین سرعت ۲۲۶.۶۰ مگابیت بر ثانیه در رتبه نخست قرار دارد.


 

برخلاف ماه آگوست که با افزایش سرعت اینترنت موبایل ایران مواجه شده بودیم، در ماه سپتامبر سرعت آن کاهش پیدا کرده که نتیجه آن، سقوط ایران به رتبه ۷۷ فهرست است. در حقیقت کشورمان در جدیدترین گزارش با سقوط ۵ رتبه‌ای مواجه شده. میانگین سرعت دانلود و آپلود ایران در ماه سپتامبر به ترتیب برابر ۲۷.۰۲ و ۱۱.۵۹ مگابیت بر ثانیه بوده است.

 

در ماه سپتامبر مانند گزارش قبلی شاهد صدرنشینی کره جنوبی هستیم. این کشور در این ماه به میانگین سرعت ۱۲۱ مگابیت بر ثانیه دست پیدا کرده که رشد چشمگیری را نسبت به سرعت ۱۱۳ مگابیت بر ثانیه آگوست از خود نشان می‌دهد. در رتبه‌های دوم، سوم و چهارم مانند ماه آگوست به ترتیب کشورهای چین، امارات متحده عربی و قطر به چشم می‌خورند.

 

عربستان سعودی که ماه آگوست در رتبه پنجم چشم قرار داشت، با دو پله سقوط به رتبه هفتم فهرست دست پیدا کرده و جایگاه خود را به هلند داده است. نروژ نیز با یک پله صعود و میانگین سرعت ۷۹.۴۹ مگابیت بر ثانیه در رتبه ششم به چشم می‌خورد.

نظرات کاربران
  • نام کاربری

    آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

    • نام کاربری

      آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

نظر خود را با ما در میان بگذارید