خشم کاربران ویندوز ۱۰ از نصب اجباری آپدیت‌ها و برنامه‌های غیرضروری

۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶

جدیدترین آپدیت ویندوز ۱۰ مشکلاتی نظیر خاموش شدن بی‌دلیل سیستم و نصب برنامه‌های غیرضروری را به وجود آورده و بسیاری از کاربران را شاکی کرده است.


بسیاری از کاربران می‌گویند جدیدترین آپدیت ویندوز ۱۰ باعث از بین رفتن پیشرفت در کارها شده و یا اختلال دیگری ایجاد کرده است. کاربران می‌گویند ویندوز پس از راه اندازی دوباره بدون اجازه آن‌ها نسخه وب برنامه‌های آفیس را روی سیستم نصب کرده است.

کاربران می‌گویند پس از نصب اجباری آپدیت ویندوز و راه اندازی سیستم، با آیکن‌های نسخه وب اپلیکیشن‌های آفیس در منوی استارت مواجه شده‌اند. علاوه بر این برنامه‌ها به شکل تمام صفحه در مرورگر اج باز شده بودند که سبب سردرگمی و ناراحتی آن‌ها شده است. آنطور که در گزارش آمده این مشکل تمام نسخه‌های ویندوز (از جمله Home و اینسایدر) را تحت تأثیر قرار داده و سطح انتقادات را از مایکروسافت بیشتر کرده است.

از آنجایی که اپلیکیشن‌های آفیس نصب شده از نوع برنامه‌های پیشرفته وب (PWA) هستند، فضایی روی هارد سیستم اشغال نکرده و برای کاربرانی که نمی‌خواهند به وب سایت هر کدام از آن‌ها مراجعه کنند، کاربردی هستند. با این وجود اجازه نگرفتن مایکروسافت از کاربران برای نصب اپ‌ها صدای بسیاری از کاربران را درآورده است، خصوصاً اینکه این اتفاق وسط انجام کارها رخ داده است.

مایکروسافت امکان متوقف کردن نصب آپدیت‌ها را در ویندوز ۱۰ فراهم کرده، ولی این قابلیت نیز محدودیت‌های خود را دارد. برای مثال مایکروسافت سقفی برای مدت زمان متوقف کردن نصب آپدیت‌ها تعیین کرده که پس از عبور از آن، سیستم کاربر را به نصب آپدیت‌ها وادار خواهد کرد.

قابلیت زمانبندی آپدیت‌ها نیز بدون مشکل نیست و با وجود تعیین زمان دلخواه، ویندوز به طور پیوسته هشدار نصب را به کاربر نمایش داده و در نهایت زمانی که او حواسش نیست و یا دور از سیستم قرار دارد، بروزرسانی را نصب می‌کند.

به خاطر مشکلات متعددی که آپدیت‌های ویندوز ۱۰ به وجود آورده برخی از منتقدین به کاربران پیشنهاد کرده‌اند تا به سراغ سیستم عامل‌های مبتنی بر لینوکس مثل «سولوس» (Solus) رفته و از سیستم عامل مایکروسافت صرف نظر کنند.

نظرات کاربران
  • نام کاربری

    آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

    • نام کاربری

      آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی آموزش ایجاد طرح گرافیکی سایت در فتوشاپ ، تبدیل طرح گرافیکی به قالب وردپرسی و ووکامرسی

نظر خود را با ما در میان بگذارید